KİMDİR, NEDİR: WORLD OF WARCRAFT – ARTEFAKT SİLAHLAR

HUNTER

“Bir avcının yolunu gerçek anlamda biliyor olmak, hayvanlar hakkında derin bilgi barındırmayı, eşi benzeri görülmemiş bir keskin nişancılık yeteneği sahibi olmayı ve başkalarının canlı çıkamayacağı tehlikelere karşı nasıl hayatta kalacağını bilmeyi gerektirir.”

Bu dünyanın bilinen en eski uzmanlığıdır avcılık… Dışarıdan bakanlara kolaymış gibi görünse de gerçekten hakkıyla avcı olmak, aynen Korucu Sallina’nın dediği gibi büyük uğraş gerektirir; senin ne kadar farklı olduğun da hiçbirimizin gözünden kaçmadı, emin ol. Bu arada kedini kucağımdan alır mısın? Yo yo, hayvan sevmediğimden değil. Yalnızca üç metrelik arkadaşın ihtiyar bacaklarımı biraz ağrıttı da…

[well]

Lorekeeper-Hunter-beastmastery

BEAST MASTERY – Titanstrike

Titanlar, Azeroth’u şekillendirmeleri için Bekçiler olarak adlandırılan taştan ve metalden birçok canlı yarattılar. Mükemmelliğe ulaştığını düşündükleri gezegenden ayrılırken ise bu muhteşem toprakları ve üzerinde yaşayan canlıları gözetmeleri için yaratımlarını arkalarında bıraktılar. Bu Bekçiler arasında sonradan Kuzeyyarı olarak adlandırılan toprakların kuzeyindeki İcatlar Tapınağı‘nda kendi görüntüsüne benzer şekilde yarattığı mekagnomlar ile birlikte yaşayan Mimiron da bulunuyordu.

Mimiron, teknoloji ile büyüyü bir araya getirebilen oldukça parlak bir zekaya sahip bir mucit olarak bilinirdi. Öyle ki uzun bir süre önce bir diğer Bekçi olan Thorim için Gök Gürültüsü Kıvılcımı adında bir icat yaptı. Bu eşsiz parça, fırtınaların gücünü özümseyip gerektiğinde yoğun enerji patlamaları yaratabiliyordu. Daha sonraları bu icadını geliştirmek isteyen Mimiron, bir silah tasarladı ve çekirdeğine Kıvılcım’ı koyarak eşi benzeri görülmemiş bir artefakt yarattı.

Lorekeeper-Artifacts-Hunter-Titanstrike

[/well]

[well]

Lorekeeper-Hunter-marksman

MARKSMANSHIP – Thas’dorah, Legacy of the Windrunners

Asil elfler olarak adlandırılan Quel’dorei, gece elfleri tarafından Külvadi‘den sürgün edildikten sonra doğuya doğru yelken açtılar ve Lordaeron topraklarına ayak bastılar. Bir süre burada kaldıktan ve bireylerinin bir kısmının aklını yitirdiğine şahit olduktan sonra Lordaeron’un altında uğursuz bir varlığın uyuduğuna kanaat getiren asil elfer, biraz daha kuzeye yönelerek şimdiki Silvermoon şehrinin bulunduğu Quel’Thalas’ı kurdukları Daimşarkı Ormanları‘na vardılar. Burada her daim bahar mevsimi yaşanmasını sağlayan bir büyü yapan elfler, ormanın ana ağacından aldıkları büyük bir dalı da yontarak bir yay yarattılar.

Zaman içerisinde Windrunner ailesinin bir mirası olan yay, nesiller boyunca ailenin en büyük çocuğuna verilir hale geldi ve en son yaşayan dört Windrunner kardeşten en büyüğü olan Alleria’ya geçti. Alleria’nın daha sonraları tarihte önemli yerleri olacak olan Sylvanas ve Vereesa adında iki kız kardeşi bulunurken ailenin en küçüğü ise Lirath adındaki erkek kardeşiydi. Kız kardeşleri gibi bir korucu olmak isteyen Lirath, Quel’Thalas’a giren ve Windrunner ailesine saldıran bir grup ork tarafından öldürülünce Alleria intikam yemini etti. Yaşanan İkinci Savaş’tan sonrasında geriye kalan orkları avlamaya başlayan Alleria, sevgilisi ve oğlu Arator’un babası olan insan general Turalyon ve büyücü Khadgar ile de birlikte çalıştı. Kaptanlık mertebesini kazanmış olan asil elf, İttifak Seferi ile birlikte Kara Geçit‘i kullanıp Outland’e geçenler arasındaydı. Geçit Outland tarafından kapatıldıktan sonra ne Alleria, ne Turalyon ne de Windrunner ailesinin mirası olan yayın nerede olduğuna dair bir bilgi alınamadı. Ta ki yakın zamana kadar….

Lorekeeper-Artifacts-Hunter-ThasDorah Legacy of the Windrunners

[/well]

[well]

Lorekeeper-Hunter-survival

SURVIVAL – Talonclaw, Spear of the Wild Gods

Tauren halkı, gece elfleri, pandarenler ve troller ile birlikte Azeroth’un yaşayan en eski ırklarından biriydi. Kadimler Savaşı yaşanmadan çok önce Yaban Tanrıların Mızrağı olarak adlandırılan efsanevi bir silah yapan taurenler, avcılık yetenekleri ile ün salmışlardı. Kuşaklar boyunca el değiştiren artefakt, üzerinde silahın tarihinin, önceki sahiplerinin kahramanlıklarının ve yaşanan önemli olayların anlatıldığı çizimler taşırdı. Aynı zamanda geçen yüzyıllar boyunca Kadim Muhafızlar tarafından da kutsanarak gittikçe güçlendi.

Azeroth ilk Yakan Lejyon saldırısıyla çalkalandığı sırada silahın sahibi olan ve ona Kartal Mızrağı adını takan Huln Highmountain, birbirleriyle savaşan diğer bazı tauren kabilelerini kendi sancağı altında topladı. Kadimler Savaşı esnasında kendisinden yardım isteyen Krasus’un bu isteğini geri çevirmeyen Huln, Kaldorei Direnişi‘ne katıldı; çarpışma esnasında hayatını kurtaran Jarod Shadowsong’un ismini de silahına kazıyarak onu onurlandırmayı da ihmal etmedi. Ardından Kadim Muhafız Malorne’un gözdesi olan Eche’ro adındaki bir geyik ile dostluk kuran Huln ve kabilesi, o günden itibaren geyik boynuzlarına sahip olacak şekilde Cenarius tarafından kutsandı.

Dryadları savaşa çağırmakta olan Malfurion’u koruyan ve ardından artık arkadaşı olarak bildiği Jarod ile birlikte Tichondrius adındaki iblisi alt eden Huln, Kadimler Savaşı’nın ardından vatanına geri döndü. Bulunduğu topraklar bu kahramana ithafen Yücedağ adını alırken Huln için savaş henüz bitmemişti. Eski Tanrılar tarafından aklı çelinen ve Deathwing adını alan Neltharion’u alt etmek için yemin eden tauren lideri, siyah ejderhanın inine giderek ona meydan okudu. Burada Neltharion’un kölelerinin koruduğu titan yapımı bir silah olan Khaz’goroth’un Çekici‘ni ele geçiren ve gücünü kullanarak ejderhayı topraklarından süren Huln sayesinde bir daha hiçbir siyah ejderha Yücedağ’a ayak basamadı.

Lorekeeper-Artifacts-Hunter-Talonclaw

[/well]

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)