NEW WORLD KAYITLARI – BÖLÜM 4: WINDSWARD ÖYKÜLERİ

Amazon Games Studio tarafından geliştirilen New World, MMORPG piyasasına güçlü bir giriş yapıyor. Aeternum adındaki adada geçen macera boyunca harita üzerindeki sayısız noktada oyunculara hem karakterler, hem bulundukları bölgeler hem de adanın tarihi ile ilgili çeşitli bilgiler veren birçok not bulunuyor. Mektup, günlük, seyir defteri, askerî kayıtlar ve benzeri çeşitlilikteki bu notları sizlere “New World Kayıtları” başlığı altında Türkçeye çevirerek sunuyoruz!

Siz yazıyı okumaya başlamadan önce çeviriyle ilgili birkaç ufak notu paylaşmakta fayda var:

  • Notların hangi alanlarda bulunduğu veya hangi alanlar ile ilgili olduğu haritayla karşılaştırılırken daha kolay anlaşılsın diye yerleşimlerin ve ilgili bölgelerin isimlerini orijinal hâlleriyle bıraktık.
  • Notların oyun içerisinde hangi kayda bağlı oldukları rahatlıkla ayırt edilebilsin diye çevirilerine ek olarak orijinal isimlerini de yanlarına veya altlarına yazdık.
  • Özel olarak bakmak istediğiniz belli bir not varsa yazının başındaki içerik listesinden ismine tıklayarak doğrudan ilgili çeviriye ulaşabilirsiniz.
  • Çevirisini yaptığımız ve ne olduğundan emin olmadığınız bazı terimlerin üzerine imlecinizle gelerek orijinal hâlini görebilirsiniz.
  • Oyunun çıkışından sonra eksik kalan veya hatalı olan çeviriler bulunuyorsa güncellenecektir.

İyi okumalar!


WINDSWARD ÖYKÜLERİ [TALES OF WINDSWARD]
Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)