KİMDİR, NEDİR: WORLD OF WARCRAFT – ARTEFAKT SİLAHLAR

DEMON HUNTER

“Varedis dahil birçoğu sırf kendi menfaatleri için güç peşinde koşuyorlar. Gerçek bir iblis avcısının kalbinde yanan saf ateşin yolundan ilerlemiyorlar ve bu yüzden o peşinde koştukları gücün ağırlığı altında tükenecekler.”

Bunlar Altruis’in sözleriydi, yanlış mıyım? Ah, bana öyle şaşkın bakma. Benim başka neleri bildiğimi bir bilsen… Neyse. Ben sizlerin hep yanlış anlaşıldığınızı düşünürdüm -en azından bir kısmınızın. Senin şu anda burada bulunuyor olman çok da hatalı olmadığımı gösteriyor gibi.

[well]

Lorekeeper-Demon Hunter-havoc

HAVOC – Twinblades of the Deceiver (Verus & Muramas)

Illidan Stormrage Outland’e gelip Kara Tapınak‘ı ele geçirdiğinde kendisi gibi iblis avcıları yetiştirmeye ve onları eğitmeye başladı. İblis avcısı kuvvetleri arasına kan elflerini de almayı kabul edeceğini belirten Illidan’a, yine Outland’de bulunan Kael’thas Sunstrider tarafından beş elf savaşçı gönderildi. Illidan bu beş elfi eğitirken öylesine acımasız yöntemler kullandı ki normal şartlar altında tam anlamıyla yetişmiş iblis avcıları bile bu sınavlar karşısında ayakta kalamazdı. Nitekim gönderilen kan elflerinden üç tanesi ölür, bir tanesi ise aklını yitirirken aralarından yalnızca bir tanesi başarılı olabildi: Varedis Felsoul.

Varedis yalnızca eğitiminde başarılı olmakla kalmadı, aynı zamanda diğer birçok iblis avcısından çok daha yetenekli olduğunu da kanıtladı. Illidan’ın kendisini eğitmek için görevlendirdiği diğer üstatları da gölgede bırakan elf, daha fazla güç sahibi olabilmek için Gölge Konseyi‘nin içerisine sızdı ve var olan tüm iblislerin isimlerini barındırdığı için olağanüstü güçlü olan Fel İsimler Kitabı‘nın varlığını öğrendi. Ardından Kara Tapınak’a dönen Varedis, Illidan tarafından yeni iblis avcıları yetiştirilmek üzere görevlendirildiyse de Outland’e gelen bir grup kahraman tarafından öldürüldü.

Yakan Lejyon’u düşman bilen Varedis’in hikayesi burada sonlanmadı. Kil’jaeden tarafından Çarpık Düzlem‘de diriltilen ve saflarına katılan Varedis, iblis güçlerine boyun eğdi. Ölümcül silahları Verus ve Muramas ise iblis lordunun müttefiki olan eredarlar tarafından büyüyle güçlendirildi.

Lorekeeper-Artifacts-Demon Hunter-Twinblades of the Deceiver

[/well]

[well]

Lorekeeper-Demon Hunter-vengeance

VENGEANCE – Aldrachi Warblades

Titanlar evrende düzeni sağlayabilmek için kaosun vücut bulmuş hali olan iblislerle savaşırken kuvvetlerinin başında Sargeras bulunuyordu. Ancak karanlığın gücünü bizzat görüp yaşadığı dehşetle mantığını yitiren Sargeras, evrenin gerçek anlamda kurtulabilmesi için yok edilip baştan yaratılması gerektiğine inanarak panteonu terk etti ve yakaladığı tüm iblisleri serbest bırakarak Yakan Lejyon’u yarattı. Daha fazla canlıyı kendi tarafına çekmek isteyen Kara Titan, gezegenler arasında dolaşıp müttefik aramaya başladı.

Aldrachi adındaki bir ırk ile karşılaşan Sargeras, onlara saflarına katılmalarını ve hayal bile edemeyecekleri güçlere kavuşmalarını teklif etti. Ancak aldrachi halkı, verdiği sözlerin albenisine kapılmıyor ve bir türlü Lejyon kuvvetlerine boyun eğmiyordu. Yozlaştırmayı başaramadığı her ırka yaptığı gibi bu ırkı da yok etmeye karar veren Sargeras, gezegenlerine saldırdı. Aldrachi halkı sayısız iblisi öldürmeyi başardıysa da Lejyon ordusu bitmek bilmeyen bir nefretle savaşıp bu ırkı tamamen yok etti. Aldrachilerin en büyük kahramanını bizzat öldüren Kara Titan ise bu güçlü savaşçının silahlarını ele geçirdi.

Uzun bir süre sonra bir iblis avcısı, tamamen kendi iradesiyle Kil’jaeden’ın tarafına geçerek iblis lorduna hizmet etmeye başladı. Bu durumdan oldukça hoşnut olan Kil’jaeden ise aldrachi kahramanından edinilen ve çok önceleri soylarını tüketmiş oldukları ırkın güçlerini hâlâ barındırdığına inandığı silahları bu iblis avcısına verdi.

Lorekeeper-Artifacts-Demon Hunter-Aldrachi Warblades

[/well]

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)