WARCRAFT: İKİ DÜNYA. TEK YUVA.

Fragman boyunca aldığımız görselleri açıklamadan önce farkına vardığımız bir detaya daha değinelim: Video belirli bir çizgide ilerlemiyor. Kısacası filmin ortasından başına, sonra sonundan ortasına, sonra başından sonuna karmaşık geçişler bulunuyor. Bu bilgiye göre izlediğinizde kafanız daha az karışacaktır. (Geçiş sırasını örnek olsun diye verdim, aman yanlış anlaşılmasın!)

Ayrıca dilerseniz görsellerin üzerine tıklayarak onları büyütebilirsiniz.

 

Warcraft Fragman 1

Grifonlar aşkına! Fragmanımız işte bu karlı dağlarla açılıyor. Neresi olduğundan çok da emin olamasak da Alterac Dağları olması oldukça muhtemel gözüküyor. İlerleyen kısımlarda Dalaran’ın da gözüküyor olması mekanı doğrular gibi…

 

Warcraft Fragman 2

İlk bakışta “Burası da neresi?” diye bir anlık şaşkınlık yaşamış olsak da Medivh’in yaşadığı kule Karazhan olduğu açıkça gözüküyor. Çevresi oyunda hatırladığınızdan çok daha geniş bir alanı kapsıyor, zira Azeroth’a gerçekçilik katabilmek adına bölgeleri de ona göre ölçeklendirmişler anlaşılan. Ayrıca bu bölgenin zamanında Redridge Dağları’nın bir bölümü olduğunu da unutmamak gerek.

 

Warcraft Fragman 3

…Moroes?!

Kulenin Karazhan olduğunu düşünürsek bu görselde grifonun uçuşunu izleyen kişinin Moroes olması kuvvetle muhtemel. Bilmeyenler için not olarak ekleyelim: Moroes, Medivh’in sadık uşağı.

 

Warcraft Fragman 4

Bu sahnede Anduin Lothar ve Medivh’in çırağı Khadgar‘ın bir yere indiğini görüyoruz. Önceki görselden yola çıkarak Karazhan olduğunu varsayıyorum.

 

Warcraft Fragman 5

Ortada Işık Katedrali, sağda kalesi, az ileride limanı ve her bölgesi kendine özgü renklere bürünmüş çatılarıyla Doğu Krallıkları‘nın güney topraklarındaki insan şehri Stormwind. Eğer yalnızca World of Warcraft oynadıysanız ve hikâyeye hakim değilseniz, bu şehir oyunda bildiğiniz şehirden farklı gözükebilir çünkü…farklı zaten. Bu, Stormwind’in İlk Savaş’ta yerle bir edilmeden önceki hali.

 

Warcraft Fragman 6

Merdivenlerden koşarak çıkan bir Khadgar görüyoruz. Peki nerede miyiz? Khadgar’ın yanlarına vardığı kişilerin Kirin Tor büyücülerinin yönetici konseyi (Altılı Konsey) olduğunu ve onların da toplantı yapmak amacıyla görünmeyen duvarlara ve gri taştan bir zemine sahip olan bir mekanı kullandıklarını düşünürsek… Dalaran’daki Gök Loncası diyebiliriz. Normal şartlar altında Altılı Konsey üyeleri, toplantıları sırasında kimliklerini gizleyebilmek için kendi görüntülerini büyü kullanarak değiştirirler ancak film için bu detayı gözardı etmiş de olabilirler. Henüz bilemiyoruz fakat eğer film için dediğim değişikliği uygulamışlarsa aralarında Başbüyücü Antonidas’ın da olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

 

Warcraft Fragman 7

Stormwind Krallığı’nın en büyük kahramanlarından Anduin Lothar.

 

Warcraft Fragman 8

Yakıp yıkılmakta olan bir kasaba ile karşı karşıyayız. En azından fragmanda bu sahne gelince görülen alevlerden ve arka planda yükselen çığlıklardan öyle olduğunu düşünüyorum. İlk bakışta yine “Neresi burası?” diyebileceğiniz ancak oyuna aşinaysanız biraz dikkat edince hemen anlayacağınız bir yer: Belirgin özelliklere sahip taş köprüsü ve küçük iskeleleri ile Redridge Dağları‘ndaki insan kasabası Lakeshire.

 

Warcraft Fragman 9

Lothar’ın yanında diz çöktüğü, yüzünde dehşet dolu bir ifadeyle baktığı, ensesinden hançer saplanarak öldürülmüş bu kişinin kim olduğundan pek emin değiliz. (Aslında eminiz de, hadi o da bize kalsın!) Arka plandaki Kara Geçit‘e dikkat!

 

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)