WARCRAFT: İKİ DÜNYA. TEK YUVA.

Warcraft Fragmanı 19

Yine Stormwind’den bir sahne ancak oldukça dikkat çekici. Fragmanda bu sahneyi takip eden konuşmalarda Kral Llane’i, diğer katılımcıları orklara karşı duracak bir İttifak oluşturmaya çağırırken görüyoruz. Görsele dikkat edecek olursak sol tarafta Quel’Thalas’ın asil elflerini, sağ tarafta ise Ironforge cücelerinden bir temsilciyi görebilirsiniz. Ayrıca böyle bir toplantıya katılacak temsilcilerin kendi krallıklarının renklerine bürüneceklerini hesaba katarsak kralın iki sol yanında oturan kırmızı kıyafetli kişinin Stromgarde, karşısında oturan koyu yeşil kıyafetli kişilerin ise Kul Tiras elçileri olduğuna dair bir iddiada bulunmaktan kendimi alıkoyamayacağım.

 

Warcraft Fragmanı 20

Stormwind Kraliçesi, Llane Wrynn’in eşi ve Varian’ın annesi Leydi Taria… Daha önce de belirttiğim gibi oyunların hikâyesinde veya herhangi bir kitapta bulunmayan bu karakter, yalnızca film için yaratıldı.

 

Warcraft Fragmanı 21

Stormwind şehrinin farklı bir açıdan alınmış görseli… Eğer görselin üst kısımlarına dikkat ederseniz Elwynn Ormanı’nı Duskwood bölgesinden ayıran nehri ve sağ tarafta ise Westfall topraklarının sınırını görebilirsiniz.

 

Warcraft Fragmanı 22

Etrafında çatırdayan yıldırımlara ve boynundaki tespihe dikkat edersek yüzünde şamanizm özellikleri taşıyan maskesiyle oldukça tehditkar duran bu orkun, muhtemelen sonraları başımıza binbir dert açacak Shadowmoon Klanı lideri Ner’zhul‘dan başkası olmadığını dile getirirsek yanılacağımızı pek düşünmüyoruz.

 

Warcraft Fragmanı 23

Üzerinde hiçbir özel efekt kullanılmadan sahneye taşınan bu karakter, Azeroth tarihinin en bilinen suikastçilerinden biri olan yarı-ork Garona‘dan başkası değil. Görselden anladığımız kadarıyla bir yere, muhtemelen Stormwind Cezaevi‘ne hapsedilmiş. Ya da belki Karazhan’a… Neresi olduğunu çıkarmak biraz güç ancak daha sonraki bir sahnede Lothar ile konuştuğunu düşünürsek Stormwind olması daha kuvvetli bir olasılık.

Garona, Gul’dan‘ın draeneiler üzerindeki çeşitli deneylerinin bir ürünü olarak yarı-ork, yarı-draenei olarak Draenor’da doğuyor. Ancak kendisine hayat veren Paula Patton ile yapılan bir söyleşide “yarı-insan” olarak geçmesi de ayrı bir tartışma konusu. Gul’dan tarafından büyü kullanılarak hızlıca büyütülen Garona, bir casus ve suikastçi olarak yetiştiriliyor. Gul’dan’ın bu dişi orkun beynini ne derece yıkadığını söylememe gerek yok sanırsam. Kara Geçit’ten geçerek Azeroth’a adım atan ilk orklardan biri olan Garona, bir dönem orkların elçisi olarak da görev alıyor. Her ne kadar karanlık bir geçmişe sahip olsa da zaman içerisinde Khadgar ve Kral Llane ile dostluk kuran ve insanlara saygı duymaya başlayan yarı-orkun aynı zamanda Medivh ile olan ilişkisinin dostluktan öteye geçtiğini de biliyoruz.

 

Warcraft Fragmanı 24

Arka planda bir ork kampının bulunduğu ve Orgrim Doomhammer‘ı yakından gördüğümüz bir görsel.

Durotan’ın yakın dostu olan Orgrim, farklı bir klandan geliyor. Orkların Draenor’da yaşarken nadiren gerçekleştirdikleri bir klanlar buluşmasında henüz birer çocukken tanışan Durotan ve Orgrim, kısa zamanda sıkı birer arkadaş oluyorlar. Azeroth’a geçişleri döneminde Savaşşefi olan Blackhand’in en güvenilir üst rütbeli askerlerinden olan Orgrim, ana hikâye boyunca yalnızca savaş isteyen klanı Blackrock ile barış yanlısı dostu Durotan arasında kalmasıyla biliniyor. Bu görselde ise muhtemelen Hüzün Bataklıkları’nda olduklarını varsayıyorum zira ana hikâyede Blackhand tarafından bir ileri mevzi hattı kurması için bu bölgeye gönderiliyor.

 

Warcraft Fragmanı 25

Kızıl kayalardan oluşan tepeleri sayesinde nerede olduğumuzu hemen anladığımız üzere yine Redridge Dağları’ndayız. Bu sefer ise bölgenin kuzey doğusunda yer alan Stonewatch yerleşkesine odaklanan görselde orkların saldırıları sonucu bir kulenin yıkılışına şahit oluyoruz.

 

Warcraft Fragmanı 26

Khadgar, Anduin Lothar ve Garona’yı bir grup insan askeriyle yol alırken görüyoruz. Medivh’in neler yaptığının farkına varıp Karazhan’ı basmaya giden özel seçilmiş grup olması yüksek ihtimal. Garona’nın üzerindeki zırha dikkat zira bu bir ork zırhı değil.

 

Warcraft Fragmanı 27

Bir üstteki görselin devam sahnesinde bu sefer de Durotan’ın önderliğindeki bir grup kahverengi tene sahip orku görebiliyoruz. Arka planda yer alan Blackrock Dağı‘nı göz önüne alacak olursak kendi halkını kurtarmak isteyen Durotan’ın insanlarla karşılaştığı bu yer, Yanan Bozkırlar bölgesi civarında olabilir.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)