WARCRAFT: İKİ DÜNYA. TEK YUVA.

Warcraft Fragmanı 28

Khadgar… Yoksa burası…?

 

Warcraft Fragmanı 29

Dalaran!

Bu sahneyi gördüğümüzde bir “Neden ki?” diye sormadık değil zira orijinal hikâyede, orkların Azeroth’a adım attıkları dönemde Dalaran uçan bir şehir değil ve Alterac Dağları’nın batısındaki topraklarda yer alıyor. Bir bildikleri vardır herhalde… “Madem büyücülerin şehri, en başından uçuruversinler” diye mi düşündüler artık, neyse… Eğer Warcraft hikâyesini birkaç film şeklinde anlatmak gibi bir niyetleri varsa ilerleyen dönemlerde Archimonde ile yaşanan olayı havada süzülen haliyle nasıl bağlayacaklarını merak etmiyor değilim.

 

Warcraft Fragmanı 30

Durotan’ın burada ne sürdüğünü (muhtemelen Sharptooth) ve hızla neden kaçtığını bilmiyorum ama…

 

Warcraft Fragmanı 31

…her ne ise arkasından Lothar da geliyor. Belki de bir sebepten ötürü Lothar’dan kaçıyordur?

 

Warcraft Fragmanı 32

Ryan Robbins’in canlandırdığı ve adı Karos olarak açıklanan bu karakterin kim olduğu konusunda hiçbir fikrim yok zira orijinal hikayede yer almıyor. Ancak durmadan “Onlar canavar!”, “Hepsi yok edilmeli!” şeklindeki konuşmalarından ötürü pek de ork canlısı bir insan olmadığı kesin.

 

Warcraft Fragmanı 33

Orda’nın ilk Savaşşefi Blackhand, zavallı bir atı bir grup insan askerine doğru fırlatmak üzereyken…

 

Warcraft Fragmanı 34

Toprağı kaplayan kardan ve genel olarak coğrafik yapıdan yapılacak çıkarımla bu orkların hiddetle koşturdukları bölgenin neresi olduğuna dair iki varsayımda bulunabilirim:

  1. Bir ihtimal Khaz Modan civarında bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Ancak neden orada olabileceklerine dair pek bir açıklama bulamıyorum zira orijinal hikâyede böyle bir duruma yön verecek herhangi bir olay yaşanmıyor.
  2. Alterac Dağları da diyebiliriz zira Gul’dan’a bağlı bir grup suikastçinin hikâyenin ilerleyen bölümlerinde Durotan ve Draka’yı takip ettiğini biliyoruz.

 

Warcraft Fragmanı 35

Birileri Durotan’ı çok kızdırmış olmalı. O yumruğu kime çakacağın—

 

Warcraft Fragmanı 36

— Eline sağlık!

Durotan’ın önceki görselde hazırladığı yumruğun Gul’dan’ın suratında patlamasından şahsen büyük bir mutluluk duymuş olsam da kafamda soru işaretleri oluşmasını engelleyemiyorum. Zira asıl hikâyede böyle bir sahne olmadığı gibi Gul’dan yarı çıplak halde yakın dövüşe tutuşacak bir karakter de değil. İşini sinsice, arkadan iş çevirerek ve olabildiğince fel büyüsü kullanarak yapmayı tercih eden Gul’dan’ın nasıl olup da Durotan’dan bir yumruk yiyecek konuma geldiğini sorgulamaktan başka çarem yok. Bir meydan okuma söz konusu olabilir.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)