WARCRAFT: İKİ DÜNYA. TEK YUVA.

Warcraft Fragmanı 46

Savaşşefi Blackhand, Durotan’ın neden kendi ırkını değil de insanların tarafını tuttuğunu sorgularken…

Bu noktada Blackhand’in oldukça iri ve güçlü bir ork olduğunu ve tüm Orda’yı yönettiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Ancak Blackhand’in Savaşşefi seçilmesinin nedeninin Gul’dan’ın manüpilasyonu olmasını ve aslında Orda’yı perde arkasından bu kara büyücünün yönettiğini göz ardı etmemek gerekir. Yine de oldukça tehditkar durduğunu söylemeden edemeyeceğim.

 

Warcraft Fragmanı 47

Bu sahnede ise oğlu Thrall’ı bir nehre doğru salan Draka’yı görüyoruz. Fragmanda birkaç saniye önce sazlıklar arasında alelacele koşmakta olan Draka’nın bu görselde arkasından gelen orktan kaçtığı aşikar. Henüz yeni doğmuş olan oğlunu güvende tutmaya çalışan Draka’nın başına ne geleceğini biliyoruz (bilmeyen varsa da söylemiyoruz) ancak burada gösterildiği gibi bir “nehre salma” olayının orijinal hikâyede geçmediğini ayrıca belirtmem gerek. Film yapımcıları, Warcraft oyuncularının Thrall’dan bahsederken senelerdir şakayla karışık “peygamber” benzetmesi yapmalarını ciddiye almış olabilirler mi?

 

Warcraft Fragmanı 48

Kral Llane, orklara direkt saldırmak gibi bir plan yapar ve Lothar da bunun intihardan farksız olacağını savunurken arka planda Medivh’i görüyor olabilir miyiz? Zira yine buraya koyamayacağım ComicCon görsellerindeki Medivh betimlemesine oldukça benziyor.

 

Warcraft Fragmanı 49

İnsanlar…

 

Warcraft Fragmanı 50

…ve orklar. Llane ciddiymiş.

 

Warcraft Fragmanı 51

Karşımızda, bir kurt postunu üzerinden atan Durotan’ı görüyoruz. Onun karşısında ise Blackhand ve her yerinden fırlayan kuru kafalar sayesinde gözümüzden kaçmasına imkan olmayan Gul’dan bulunuyor. Neler olduğundan emin değilim ancak birkaç görsel önce Durotan’ın Gul’dan’ı yumrukladığı sahneyle bağlantılı olduğu ve bir meydan okuma (belki de mak’gora çağrısı) yaşandığı ortada.

 

Warcraft Fragmanı 52

Bu görselle ilgili de çeşitli sorular oluştu kafamda. İki ihtimal üzerinde duracağım.

  1. Kanımca özel seçilmiş birliğiyle Karazhan’a varan Lothar’ın, burada bir direnişle karşılaşmış ve büyüyle yaratılmış bir fırtınanın içerisinde kalmış olduğu görülüyor. Zira “Ne yapacaksan şimdi yap!” diye bağırdığı bu sahnede Medivh’i etkisiz hale getirmesi için Khadgar’a sesleniyor olabilir.
  2. İkinci ihtimal ise önceki görsellerden birinde karşımıza çıkan Ner’zhul’un yarattığı fırtınanın içerisinde kalmış olabilirler, zira ComicCon’da gösterilen kesitlerden birinde Lothar’ın Ner’zhul ile yakın dövüşe girdiği bir sahne bulunuyor.

 

Warcraft Fragmanı 53

/roar

 

Warcraft Fragmanı 54

Fazla hareketli bir sahne olduğu için çok da net çıkmayan bu görselde, Anduin Lothar’ın zırhsız ve çıplak ayaklarla koşarak elinde kılıcıyla bir kuleden aşağıya atladığını ve bir grifonun sırtına konduğunu görüyoruz. Fragmanda bu atlayışı yapmadan önceki saniyelerde gözüken pencere yapısı ve bu görselde açıkça görülen enerji akımları, Lothar’ın Karazhan’dan atlıyor olduğunu doğrular nitelikte. Ancak kendisinin neden çıplak ayakla dolaştığını sorguluyorum. (O kadar çarpıştıktan ve hasar yedikten sonra o botların bakımını yapmazsan olacağı bu!)

 

Warcraft Fragmanı 55

Karazhan’dan atladığı sahnenin devamı niteliğindeki (ayaklar hâlâ çıplak) bu kesitte ise Lothar, coğrafi yapısı artık iyiden iyiye bozulmakta olan Kara Sazlık bölgesinde bulunan Kara Geçit’e ve çevresindeki orklara saldırmaya hazırlanıyor. Bir sonraki saniyede yerdeki orklardan birine grifonu ile dalış yapan Lothar’ın bu hareketiyle fragmanımızı tamamlıyoruz.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)