ZİNDAN GÜNCELERİ #13 – SIEGE OF ORGRIMMAR

Jaina, Varian, Sylvanas ve Lor’themar gibi iki tarafın da önde gelen liderleri limanı kuşatmak için öncü bir birlik gönderilmesi gerektiği konusunda hemfikir oldular. Sahil kıyısına dizilmiş topları patlatarak Garrosh’un birliklerini sahilden sürdüler ve bölgeyi ele geçirdiler.

Galakras

Galakras

Savaşlordu Zaela’nın komutasındaki Ejderboğazı ve ejderhaları bir sonraki tehdidi oluşturuyordu. Zamanında titanların güç bahşettiği büyük ejdersürülerini avlayan devasa Galakrond’un son kuşak varisi Galakras gökyüzünde belirdi. İttifak ve Orda askerleri sahildeki kuleleri ele geçirip o kulelerdeki balistaları kullanılarak dev ejderha Galakras’ı öldürdüler; ancak Zaela sağ olarak kaçmayı başardı. Artık liman kahramanların elindeydi ve Orgrimmar kapısına kadar ilerlediler. Şehrin girişine yaklaştıklarında ise onları burada başka bir engel, dev bir makine karşıladı.

Demir Ezergeçer

Demir Ezergeçer

Demir Ezergeçer isimli makine Kuşatma Zanaatkarı Helix Blackfuse tarafından yaratılmıştı ve tam bir ölüm makinesiydi. Vol’jin ve Baine Bloodhoof, trol birlikleri ile Iron Juggernaut üzerine her saldırdıklarında ağır kayıplar veriyorlardı. Orgrimmar’ın büyük duvarlarının üstünden General Nazgrim aşağıdakilere seslendi:

“Aptal olma, Vol’jin! Hiç kuşatma aracın kalmadı. Bu savaşı kazanamazsın.”

“Başka yolu yok. Garrosh’u şimdi durdurmamız gerek. Yoksa hayatımızın sonuna kadar kaçmamız gerekir.”

Akrep gibi şekillendirilmiş Demir Ezergeçer’e karşı amansız bir savaş verildi; yer yarıldı, Orgrimmar’ın metal duvarları çarpışmanın şiddetiyle titredi. Ancak kahramanlar metal zırhı geçmeyi başarıp Demir Ezergeçer’i alt ettiler. Bir an sonra gece elfi birlikleri eşliğindeki Tyrande belirdi. Zarif bir tasarıma sahip kuşatma silahlarını kullanarak Orgrimmar’ın kapısını yıktılar ve kahramanların içeri girmesini sağladılar. Her ne kadar ikisi de aynı tarafta savaşıyor olsa da iki lider arasında kısa bir gerilim cereyan etti:

“Buraya seni kurtarmak için geldiğimizi düşünme, trol. Buraya Kalimdor’u kurtarmak için geldik. Biz düşmanı oyalarken siz de birliklerinizi içeri sokun.”

Artık Orgrimmar’a giriş açılmıştı; fakat kahramanlar böylece Garrosh’un ne kadar ileri gidebileceğini de bir kez daha görülmüş oldular. Theramore bombalanması sonrasında orada hayatta kalan sivilleri Orgrimmar’a getirmiş ve onları kazıklara bağlayarak okçu ork birlikleri için hedef tahtası yapmış, bir kısmını öldürmüş veya kafeslere kapatmıştı. Bunun yanında bazı trollere de bu şekilde davrandığı gözlerden kaçmıyordu. Onunla aynı düşünceyi paylaşmayan orklar bile hapsedilmiş ve ölüme terk edilmişlerdi.

Aysa Cloudsinger ve Ji Firepaw

Aysa Cloudsinger ve Ji Firepaw

Pandarenlerin Orda temsilcisi Ji Firepaw da pandaren artefaktlarının yerini öğrenmek için ölesiye dayak yemişti ve kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Pandarenlerin İttifak temsilcisi Aysa Cloudsinger, Ji’yi kolunun altına alarak dışarı taşıdı; Garrosh’a duyulan öfke giderek herkesin kalbinde büyüyordu.

Taht odasının girişinde kanlar içerisinde olan Eitrigg, kahramanlara Savaşşefi Garrosh’un artık onların danışman nasihatlerine uymamaya başladığını ve Hiddetateşi Gediği mağaralarının altında kendi taht odasını yaptırdığını, içeride goblin mekanizmalarından karanlık ve yasak güçlere kadar her türlü yöntemin kullanıldığını belirtti. Thrall ve Saurfang’in çoktan aşağıya indiğini, kahramanların da onları takip etmesi gerektiğini belirtti.

Kardris ve Haromm

Kardris ve Haromm

Daha önce şaman eğitmeni olan Haromm ve Kardriss, bu kez birer kara şaman olarak kahramanların karşısında yer alıyorlardı. Elementleri kendi iradelerine uymaya zorlayarak ve bozulum elementinin gücünü kuşanarak savaşan bu şamanları alt etmek hiç de kolay değildi. Yine de kahramanların kararlılığı ile Garrosh’un yaptıklarına karşı duydukları tiskinme onları zafere taşıdı. Garrosh’un savunmaları bir bir düşmeye devam ediyordu.

General Nazgrim

General Nazgrim

Hiddetateşi Gediği’ne giden tünellerden geçilirken bir ağaca bağlanmış ve bilincini kaybetmenin eşiğindeki Gamon’u bulup kurtardılar. Garrosh’un yeni taht odasına inen asansörün önüne geldiklerinde kendini Orda ve Savaşşefi için feda etmeye hazır General Nazgrim göründü. Ne pahasına olursa olsun Orda’ya ve Garrosh’a bağlılık yemini ettiğini söyleyen Nazgrim, bu yemini bozmaktansa bir zamanlar sırt sırta ya da karşı karşıya savaştığı kahramanların önünde durmayı yeğledi:

“Ben Nazgrim’im, Savaşşefi’nin yumruğu ve Orda ordularının komutanı! Eğer bugün ölmem gerekiyorsa onurumla, savaşarak öleceğim. Orda için!”

Bu sözleri üzerine Gamon şunu söyledi. “Sen onurlu bir orksun, Nazgrim. Yapmam gereken şeyden pişmanlık duyuyorum.”

Ve General Nazgrim’in son sözleri “Lok’tar Ogar!” oldu.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)