ZİNDAN GÜNCELERİ #13 – SIEGE OF ORGRIMMAR

Hem Orda hem de İttifak orduları böylece Garrosh Hellscream’i ele geçirmek için Orgrimmar Kuşatması’nı başlattılar. Kuşatma, Ebedi Çiçekler Vadisi’nden başlıyordu. Kuşatmaya katılan kahramanların öncelikle Garrosh Y’Shaarj’ın kalbini vadinin merkezindeki havuza attıktan sonra etrafta oluşan yozlaşmanın etkilerini gidermeleri gerekiyordu. Ayrıca Garrosh’un yapmış olduğu bu hareket geriye kalan son Sha’yı da uyandırmıştı ve Gurur Shası‘yla da uğraşmaları kaçınılmazdı.

Immerseus

Immerseus

Gezgin Âlim Cho, İttifak ve Orda kahramanları vadideki havuzun hemen altından Mogu’shan Sarayı’nın gün yüzüne çıkmamış saklı odalarına girdiklerinde onlara eşlik etmeye başladı. Yıllar önce bu vadide bulunan suların önemini gören kadim varlıklar bu suları bir haznede toplayıp kendi kendini koruyan bir yapı inşa etmişlerdi. Fakat Gurur Shası’nın yeniden ortaya çıkması ile bu sular bozulmuş ve Immersius adında bir varlık doğmuştu. Eğer bu yaratık öldürülmezse sular vadinin dört bir yanına yayılıp tüm Pandarya topraklarının bozulmasına yol açacaktı. İttifak ve Orda kahramanları bu tehlikeyi gözlerini kırpmadan ortadan kaldırdılar.

Rook Stonetoe, He Softfoot ve Sun Tenderheart

Rook Stonetoe, He Softfoot ve Sun Tenderheart

Gezgin Âlim Cho’nun “Yo, hayır! Hayır! Hayır!” feryatlarıyla birlikte kahramanların önünde üç pandaren belirdi: Rook Stonetoe, He Softfoot ve Sun Tenderheart. Yüzleri kahramanlara hiç de yabancı gelmiyordu; Cho onların yıkılan Altın Pagoda’da bulunan Altın Nilüfer‘in üyeleri olduğunu belirtti. Vadi bozuma uğrayınca orayı korumakla görevli bu pandarenler kendilerini suçlu hissetmeye başladıkları için sha enerjisine yenik düşmüşlerdi ve sha enerjisi de bu başarısızlıklarını sonsuz kadar yaşamaları için ruhlarını hapsetmişti. Onları huzura kavuşturmak için ne yazık ki öldürmekten başka çare yoktu.

Norushen

Norushen

Üç pandareni sha etkisinden kurtarıp huzura kavuşturan kahramanlar daha sonra Arındırma Odası‘na ilerlediklerinde Norushen tarafından karşılandılar. Kendisi Eski Tanrı Y’Shaarj’ın kalıntılarını korumakla görevli titan bekçisiydi ama görünen o ki görevinde pek de başarılı olamamıştı. Dev kapının önünde durup içeri girilmemesi gerektiğini söylüyordu:

“Artık içeride daha fazla bozulma olmayacak.”

“Evet,” dedi Cho. “Biz bozulmayı düzeltmek için buradayız.”

“Bozulmayı düzeltmek için mi buradasınız? Eğer şimdi bu kapıdan geçerseniz zaten başarısız olacaksınız. Hepiniz. Şu an hepiniz gurur denen o sinsi hastalığın elindesiniz. Eğer şimdiye kadarki başarılarınız ve elde ettiklerinizle gururlu bir şekilde girerseniz bu sizin sonunuz olacak. O yüzden önce içinizdeki gururla yüzleşmeniz gerekiyor. Benimle yeniden konuşun ve içinizdeki iblisleri salıvereyim.”

Yozlaşma Malgaması

Yozlaşma Malgaması

Norushen, bu test için Yozlaşma Malgaması‘nı çağırdı; cıva ve benzeri alaşımlardan oluşmuş bir yaratığa benzeyen bu varlıkla olan yüzleşmeleri ise kahramanların kendi gururlarından arınmalarını sağladı. Malgama’nın yenilgisinin ardından Norushen, kahramanların talebini kabul etti ve bir sonraki odaya geçmelerine izin verdi. İçeri girildiğinde Taran Zhu ağır yaralıydı ve ağzından dökülenler de bir nevi itiraftı:

“Bunu o dışarıdan gelenler yaptı… Onları bu adaya kabul etmemeliydik.”

Gurur Shası

Gurur Shası

Cho hemen Taran Zhu’nun koluna girerek onu dışarı çıkarttı. Kahramanlar ise Norushen ile birlikte Gurur Shası’na karşı çarpıştılar. Norushen kahramanlara arada titanların gücünden ufak parçalar bahşediyordu; ancak kahramanların galibiyetinin Norushen’e bel bağladığını fark eden Gurur Shası, ani bir hamleyle Norushen’i öldürdü. Fakat yanıldığı bir nokta vardı: Kahramanlar Norushen olmadan da gururla başa çıkabilirlerdi. Çıktılar da… Gurur Shası yok edildikten sonra odaya Jaina Proudmoore ile Lor’themar Theron girdi ve Garrosh’un geride bıraktığı Gorehowl’ı inceledikten sonra bir geçit aracılığıyla kahramanları savaşın asıl mevzisine, Orgrimmar’ın doğu kıyılarına taşıdılar.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)