WITCHER TARİHÇELERİ – THE WITCHER 2: KRALLARIN SUİKASTÇILARI [IORVETH’İN YOLU]

Giriş Bölümü – Temeria

Rivialı Geralt, kendini La Valette zindanında zincirlenmiş bir şekilde bulur. Çok geçmeden Mavi Bereliler olarak da bilinen Temeria Özel Güçleri’nin lideri Vernon Roche tarafından sorgu odasına götürülür. Daha önceki macerasında suikastçıların elinden bizzat kurtardığı Kral Foltest’i öldürmekle suçlanan Geralt, bu noktada masumiyetini kanıtlamak için kralın ölümü ve tutuklanışına kadar gelişen süreçte başından geçen olayları Roche’ye anlatmaya başlar.

the-witcher-2-assassin-of-the-kings-geralt-01

Geralt, La Valette zindanlarında esir tutulurken…

Geralt’ın hikâyesine göre Witcher ve büyücü Triss Merigold, Temeria kralının La Valette kalesine karşı yürüttüğü sivil savaşta kralın koruması ve saray büyücüsü olarak görev alırlar. Foltest’in gayr-ı meşru çocuklarını politik birer maşa olarak kullanmaya çalışan La Valette baronesine karşı yürüttükleri kuşatma sıkıdır. Ordunun karşılaştığı ufak tefek engelleri yetenekli Witcher sayesinde çok da kayıp vermeden atlatan Foltest’in ordusu için zafer kesin gibidir. Ta ki bir ejderha savaş alanına inip de Foltest, Roche, Geralt ve Triss’ten oluşan grubun tepesine çökene kadar…

Ejderhanın saldırısı sırasında diğer ikiliden ayrı düşen Foltest ve Geralt, kralın gayr-ı resmi çocuklarının tutulduğu kuleye ulaşmayı başarırlar. Ancak çocuklarına çok kısa bir süreliğine kavuşan Foltest, Geralt’ın gardını indirmesinden yararlanan keşiş kılığındaki bir suikastçı tarafından öldürülür. “Kralkatili” olarak bilinen suikastçı, elf isyancılarından oluşan Scoia’tael’in yardımıyla kaleden kaçmayı başarır. Bu sırada boğazı kesilmiş kralın cesedinin başında durmakta olan Geralt, Temeria ordusu tarafından suikastçı sanarak yakalanır.

lorekeeper-thewitcher-thewitcher2-03

Geralt, Foltest ve Roche, La Valette kalesine saldıran ejderhayla karşı karşıya kalır.

Geralt’ın anlattığı hikâyeye inanan Roche, Witcher’a bir antlaşma sunar. Geralt’ın hapishaneden kaçmasına göz yumacaktır; karşılığındaysa Beyaz Kurt’un kendisine asıl suikastçı olan Kralkatili’ni bulma konusunda yardım etmesini beklemektedir. Roche’nin teklifini kabul etmekten başka seçeneği olmayan Geralt, Mavi Bereli’nin bıraktığı anahtarı kullanarak uygun bir zamanda kendini serbest bırakır. La Valette zindanlarında görünmeden ilerleyerek limana ulaştığında yelken açmaya hazır bir gemide kendisini bekleyen Roche ve Triss ile buluşur. Bu sırada “Witcher’ın metresi” ve “Kralkatili’nin fahişesi” olarak bellenen Triss de Vizima’daki evini ve saraydaki pozisyonunu kaybetmiştir. Gerçek Kralkatili’nin tahmini rotasını tartışan grup, en olası ipuçlarını Floatsam kasabasında bulacaklarına kanaat getirerek nehir şehrine doğru yola çıkar.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)