LEGION’DA HAYATTA KALMA REHBERİ

Legion’a artık sayılı saatler kaldı. Biz de muhtemelen birçoğunuz gibi kısa bir süreliğine kendimizi Broken Shore’un kıyılarına vurup ufak bir tatile çıkacağız. Ama önce sizlere Legion’la ilgili bazı minik tavsiyelerde ve hatırlatmalarda bulunalım dedik.

 • Özellikle de sabahlamayı planlıyorsanız bolca kahve stoğu yapın. Mümkünse koyu olsun. Enerji içecekleri kısa vadede ayık tutsa da uzun soluklu sabahlamalarda çok da ideal olmayabiliyor.
 • Derin bir nefes alıp (Türkiye saatiyle) 01:00’den önce oyuna girin. Sunucuların çökmemesi için adak adayıp dua ettikten sonra eğer hâlâ online kalabilirseniz Warlords of Draenor’a veda etme zamanı gelmiş demektir. 01:00’den sonraya kalırsanız sunucu durumunuza göre uzuuun kuyruklarda beklemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Warlords of Draenor’da kalan son saatlerinizi Garnizon’unuzda büyük bir parti vererek geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Ortalığın dağılmasından da endişe etmeyin; Garnizonun çilesini çok çektiniz. İstila oldu, savundunuz; ufak çaplı bir servet döküp geliştirdiniz… O kadarı da hakkınızdır. Parti bittikten sonra anahtarları Alliance iseniz Yrel’e, Horde iseniz de Durotan’a doğru fırlattıktan sonra en yakın portaldan Azeroth’a kaçmayı da ihmal etmeyin. Bırakın biraz da onlar uğraşsınlar.
 • Kendinizi “Illi—“ ile başlayan isimlere sahip Demon Hunter’lara karşı hazırlayın. Kaçışınız yok, illaki yollarınız kesişecek…
 • Addonlarınızı hâlâ güncellemediyseniz Addon Rehberi yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.
 • Favori uçan bineğinizi köşeye çekip birkaç ay boyunca uçamayacağının haberini verin. Bunu söylerken gözlerinin içine bakıp kafasını sevmeyi ihmal etmeyin; zira uçamayacakları bilgisi binek için travmatik bir tecrübe olabilir.
 • Kasacağınız ana karaktere ve Legion ile gelen level 100 boost’unu kime kullanacağınıza karar verdikten sonra tüm alt karakterlerinize birer kere girip en yakın hana taşıyın. Neden mi? Eh, çünkü bu sayede siz ana karakterinizi kasarken onlar “dinlenmiş” olacaklar. Rested Experience demek 2 katı hızlı tecrübe kazanmak demek, unutmadınız değil mi?
 • Ara ara ekranınızı süsleyecek “World Server Down!” yazısına kendinizi alıştırın. Daha eğlenceli hale getirmek isterseniz sunucular her çöktüğünde içmeli bir oyun da oynayabilirsiniz. Ancak sabaha çıkacağınızın garantisini veremeyiz; uyaralım.
 • Değiştirdiğiniz her zırh parçasında transmog NPC’sine koşup şekil zırh yapmaya çalışmayın. Ona harcamaya uğraşacağınız parayla Stormwind Parkı 3 kere daha baştan inşa edilir.
 • Dalaran’a geldikten sonra rahmetli Rhonin’in yokluğunu aratmamak için sık sık hem General Chat’ten hem de /y’den “CITIZENS OF DALARAN!” diye bağırın. Sunucu sakinleri hışımla üzerinize koşarsa bilin ki sizi sevgiyle kucaklamak istiyorlardır, kötü bir niyetleri olduğunu sanmıyoruz. Tabii siz yine yanınızda bir Healer bulundurun, n’olur n’olmaz…
 • Artefaktınızı aldıktan sonra eğer spec değiştirmek isterseniz Class Hall’unuzda 740 ilvl’lık yedek silah satan bir NPC bulabilirsiniz. Ancak muhtemelen gerek kalmayacaktır, zira 102. levelda ikinci Artefakt silahınız için görev alacaksınız. Yalnız özellikle dikkat etmeniz gereken şey, kullandığınız Artifact Power’ların yanlış silaha gitmemesini sağlamak. Zira silahınızı güçlendirmek bu ek pakette yapacağınız en önemli işlerden biri; emin olun yanlış yapmak istemezsiniz.
 • Eğer Warlords of Draenor’un bir kısmını Ashran’da geçirdiyseniz Gul’dan ile dövüşeceğiniz zaman “Sword of Wrynn” ve “Vol’jin’s Spear” ünvanlarını kullanmayı unutmayın. Stormwind’in Aslanı’nın ve Gölge Avcısı’nın öcünü alın.
 • Mesleklerinizi en az “300” puana getirmediyseniz beklerken onları kasın bari. Legion’daki meslek görevlerini alabilmek için en az 300 skill’e ulaşmış olmanız gerekiyor.
 • Çantalarınızı bir güzel temizleyin. Gereksiz eşyaları Reagent Bank ya da normal bankanıza taşıyın. Broken Isles’da toplanacak tonla yeni şey olacak; bir de “Çantalarınız dolu!” mesajıyla uğraşmayın. Hazır transmog sistemi de yenilenmişken o eski setleri artık gardıroba kaldırmanın vakti geldi de geçiyor bile…
 • Bölgeleri mümkün olduğunca tamamlayarak ilerleyin. Bunun çok önemli iki sebebi var: Birincisi bir bölgeyi tamamen bitirdiğinizde tahminen o bölgedeki fraksiyonun görevlerini açmak için yeterli seviyeye ulaşmış olacaksınız. İkincisiyse aynen Warlords of Draenor’da olduğu gibi Legion’da da uçmak için belli bazı achievementları tamamlamanız gerekiyor. Ve bilin bakalım bu achievementlardan birisi ne? Tabii ki bütün Broken Isles görevlerini bitirmek… Aynı zamanda Blizzard’ın bu sefer iyice özene bezene yarattığı o şahane hikâyeyi de görmüş oluyorsunuz, fena mı?
 • Son olarak da oyunun hikâyesi ve artefakt silahlar ilgili konularda bilgilenmek için sitemizdeki diğer makalelere de göz atmayı unutmayın. Aklınıza takılan ve sitede bulamadığınız konularda da Facebook sayfamızdan bize mesaj atabilirsiniz. Dungeon sırası beklerken mutlaka yanıtlarız.

lorekeeper-legion-hayatta-kalma-rehberi-02

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)