KİMDİR, NEDİR: MEI

Mei-Ling Zhou, dünyaca tanınmış ve çevreyi korumaya ant içmiş bir iklim bilimciydi. Anormal iklim fenomenleri ve farklı ekosistemler üzerine araştırmalarıyla bilinen Mei, iyimser ve neşeli kişiliğiyle iklim dengesizliği gibi ciddi ve ağır bir konuda bile gelecek nesillere umut verecek konuşmalar yaparak çeşitli konferanslara katıldı. Üst düzey teknolojik gelişmelere imza atarak Asya ve ötesindeki yüksek risk içeren bölgelerin korunmasında büyük rol oynadı.

Hızlı gelişen teknolojik devrimler ve artan omnik popülasyonu dünyanın zaten azalmakta olan kaynaklarını daha da hızla tüketmeye başladığında Overwatch, bu konuya çözüm bulmak için eko-gözlem noktaları kurmaya başladı. Mei de bu programın öncülerinden biri oldu.

Gözlemnoktası: Antartika’ya atanan Mei, burada atmosferik anomalileri gözlemlemek ve istasyonun yaptığı araştırmaları değerlendirmekle görevliydi. Ancak takımı Antartika’ya konuşlandıktan çok kısa bir süre sonra çıkan bir buz fırtınası, istasyonun dış dünyayla olan bağlantısının kopmasına sebep oldu. Bulundukları alana kısılı kalan Antartika takımının erzak seviyesi de azalmaya başlayınca ekipten sorumlu olan Yüzbaşı Opara, destek kuvvetler gelene kadar ekibi korumak için onları bir süreliğine kriyojenik uykuya yatırdıysa da işler planlandığı gibi gitmedi. Overwatch’un çöküşü ve dağılmasıyla birlikte Antartika üssü de fırtınada yok oldu sayıldı ve destek kuvvet asla gelmedi. Daha da kötüsü, kriyojenik tanklarda oluşan bir arıza sebebiyle uykuda olan ekip üyeleri bir bir hayatlarını kaybettiler.

Mei’nin kaderi de ekip arkadaşlarıyla aynı olacakken Winston’dan bütün Overwatch güvenli kanallarına atılan bir mesaj üssü tekrar harekete geçirdi ve Mei de böylece kriyojenik uykusundan uyandı. İlk başta neler olduğunu anlamadı ancak onlar uykudayken toplanmış olan verileri analiz ettiğinde ellerinde 9 yıllık bir araştırma bulunduğunu ve arkadaşlarının ölmüş olduğunu fark etti. İlk başta umutsuzluğa yenik düşse de bu verilerin sayısız hayatı kurtarabileceğini fark ettiğinde mücadelesine devam etmeye karar verdi. Kendine bir kriyo silah yaratarak Gözlemnoktası’nın hasar görmüş çanağını tamir etti; Winston’ın Overwatch ajanlarını geri göreve çağıran mesajını gördü. Uykudayken hayatlarını yitirmiş arkadaşlarına veda ettikten sonraysa dünyayı tehdit eden iklim anomalilerine karşı savaşmak için tekrar yola koyuldu.

Winston ve diğer Overwatch ajanlarıyla buluştuktan sonra dünyanın dört bir yanında bulunan diğer Gözlemnoktaları’nı ziyaret ederek kendi başına gelen felaketin başkalarının başına da gelmemiş olmasından emin olmaya çalıştı.

Tekrar geri toplanmış olan Overwatch’un aktif bir üyesi olarak Null Sector’ın Paris’teki saldırısını durdurmaya giden Winston ve Tracer’a eşlik etti. Sivilleri tahliye etmeye çalışırlarken ortaya çıkan devasa omnikin saldırısında ciddi şekilde yaralandı. Durum umutsuz gözüktüğü sırada Winston omnik saldırısını engellemek için geride kalacağını söyledi ve Mei ile Tracer da bu sırada sivillerle birlikte geri çekilmeye başladılar. Neyse ki takviye kuvvet olarak tam bu sırada yetişen Genji, Reinhardt, Brigitte, Eco ve Mercy savaşın gidişatını tersine çevirdi. Mercy, Mei’nin yaralarını iyileştirirken Overwatch da karşı saldırısıya başladı. Mei’nin sırtındaki buz tankını Tracer’ın bombasıyla birleştirip devasa omnikin içinde patlatarak onu ve diğer Null Sector birimlerini etkisiz hâle getirip günü bir kez daha kurtardılar. Ekibin geri kalanıyla da ilk defa tanışan Mei, böylece kendine ait olduğu yeni bir yuva buldu.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)