KİMDİR, NEDİR: BRIGITTE

Benim biricik Ingrid’im,

Son görevimizdeki yaralanmamın haberinin sana ulaşmış olduğunu biliyorum. Yaralarımın tanımı korkunç gözükebilir ancak doktorlar tamamen iyileşeceğimden eminler. Hem Angela bile ziyaretime geldi! Koluma gelecek olursak, sözüm söz; ilk iş onu yitirdiğimi herkese unutturacak kadar başarılı bir protez yapacağıma söz veriyorum. Keşke Angela’nın doku yenilenmesine dair rüyaları gerçek olsaydı! Ona daha sıkı çalışması gerektiğini söyledim.

Bana henüz doğuma girmediğin söylendi, o yüzden vakti geldiğinde Gothenburg’a dönerek yanında olmayı umuyorum. Dişini benim için biraz daha sık!

Reinhardt’ın hayatımı kurtardığını duymuşsundur. Ben şimdiden hikâyenin en az dört farklı versiyonunu dinledim ve her biri kulağa öncekinden daha inanılmaz geliyor. Abartma konusunda nasıl olduğunu biliyorsun. Onu bu “gösterişli cesareti” için ödüllendirmeye karar verdiler tabii. Koca danayı tasvir etmek için daha iyi bir-iki kelime bulabilirler miydi acaba?

Yatağımın başına dikilip beni durmaksızın darlayıp duruyor bu aralar. Şakayla karışık eğer susmasına yardımcı olacaksa aylardır başımın etini yiyip durduğu üzere kızımızın adını koymasına izin vereceğimi söyledim. Tabii hemen ciddiye aldı. Doğruyu söylemek gerekirse zaten vaftiz babası olmasını teklif etmeyi düşünüyordum ancak umarım sana sormadan bu kararı almış olmamı affedersin. En azından kızımızın ona çok çekmemesini umabiliriz.

Senin onun seçeceği herhangi bir isme razı olacağını söyledim, o yüzden umarım güzel bir tane seçer (gerçi “gerçekten olmuş” hikâyelerindeki karakterlere verdiği saçma sapan isimleri düşünürsek bu iş biraz boyunu aşıyor olabilir). Bu hastaneden çok sıkıldım, yakın zamanda yanına dönmeyi umuyorum.

Sevgiler,

Torbjörn

Overwatch’un Baş Mühendis ve Silah Tasarımcısı Torbjörn Lindholm, 23 yıl önce eşi Ingrid’e bu mektubu yazdığı sırada Overwatch hâlâ aktifti ve Omnik Krizi’nin son demleri yaşanıyordu. Tek tük kalmış omnik direnişlerini bastırmak için deniz aşırı operasyonlar düzenleyen organizasyonun duraklarından birisi de Türkiye’deydi. İstanbul’daki “Beyaz Kubbe” operasyonu sırasında düştükleri pusuda Torbjörn ciddi şekilde yaralanıp sol kolunu kaybetti. Kendisini kurtaran silah arkadaşı Reinhardt Wilhelm ise Torbjörn’ün mektupta da bahsettiği üzere onun doğacak kızının ismini koyma şansı yakaladı: Brigitte.

Ingrid ve Torbjörn Lindholm’ün en genç kızı olan Brigitte, aynı zamanda babasının izinden gidip mekanik mühendisliğe ilgi gösteren ilk Lindholm çocuğuydu. Çocukken vaktinin çoğunu babasının atölyesinde geçiren Brigitte’in icatları, Torbjörn’ün daha silahlanmaya yönelik icatlarından farklıydı. Evin kedisine zırh tasarlayan, defans sistemleri yaratan genç mekanik kısa sürede kendini kanıtlayarak bir zamanlar Torbjörn’ün de üyesi olduğu Demirzırh Loncası‘na kabul edildi.

Küçüklükten bu yana mekanik ve mühendisliğe meraklı olan Brigitte, kedisine zırh yaparken…

Overwatch yozlaşmanın ve politikanın ağına düşüp yasa dışı ilan edilerek kapatıldığında en yakın olduğu iki rol modeli Overwatch’un birer üyesi olan Brigitte de büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Reindhardt adaleti sağlamak için kendi başına şövalyelik yapmaya devam edeceğini duyurduğunda bu konuda kendisi de hevesli olan genç mühendis, Reinhardt’ın yaveri olmayı teklif etti. Torbjörn’ün bütün itirazlarına rağmen Reinhardt teklifi kabul etti ve Brigitte’i dünyanın dört bir yanına götürüp eğitmeye başladı. Zamanında babası tarafından tasarlanmış ve artık iyice eskimiş zırhın bakımını yapıp yaşlı şövalyeye yardımcı oldu; yeri geldiğinde onun başını beladan uzak tutmaya çalıştı. Ancak Reinhardt’ın dik kafalı yapısı düşünülünce çok da başarılı olamadı. Avrupa’da yolculuk ettikleri sırada bir Alman kasabasında “Ejderhalar” olarak anılan bir çeteyle başları belaya girdi. Zırhı zaten perişan durumda olan Reinhardt, Brigitte’in yardımıyla “ejderhaları” yenmeyi başardı fakat artık eskisi gibi genç değildi ve dövüşmekte zorluk çekmeye başlamıştı. Bu yüzden Winston‘ın çağrısı eski Overwatch üyelerini tekrar göreve çağırdığında ve Reinhardt bu çağrıya olumlu yanıt verdiğinde bir karar verdi. Artık sadece zırhları onarmak ve yaraları bandajlamaktan fazlasını yapmak istiyordu. Böylece Reinhardt’tan dövüş konusunda eğitim almaya devam ederken bir yandan da gizliden gizliye kendi zırh ve silahlarının tasarımını yapmaya başladı. Reinhardt’ın zırhının modifiye bir versiyonunu tasarlayan genç mühendis, aynı zamanda kalkanın da portatif bir versiyonunu yaratmayı başardı. Bunu uzunluğunu kontrol edebildiği bir gürzle tamamlayan Brigitte, artık arka safların gölgesinden çıkıp ön saflarda savaşmaya hazırdı!

Sırt sırta dövüşen Reinhardt ve Brigitte…

Reinhardt’ı sadece korumakla kalmayan Brigitte, onunla omuz omuza savaşarak kendini Overwatch’un eski günlerindeki ideallerini gerçekleştirmeye ve dünyayı daha iyi bir yer hâline getirmeye adadı.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)