KİMDİR, NEDİR: ALLERIA WINDRUNNER

İttifak ordularını kumanda eden Anduin Lothar’ın yönlendirmeleri altında Turalyon ve Khadgar ile birlikte çalışan ve akıncı birlikleri ile saldırılarda bulunan orkları Lordaeron’dan sürmek için kıyasıya mücadele veren Alleria, daha sonra ana ork ordusunun Quel’Thalas sınırlarındaki ormanları ateşe verdiğini öğrendiğinde kuvvetlerini Silvermoon’u korumak için yönlendirdi. Ork kuvvetlerinin köleleştirilmiş kırmızı ejderhaları kullandığını gören Alleria, bu sırada kız kardeşi Vereesa’yla da karşılaştı. Bir süre sonra Orda’ya yardım ettiklerini öğrenecekleri troller tarafından saldırıya uğrayan Alleria ve Vereesa’nın yardımına ise Quel’Thalas sınırlarının neden yanmakta olduğunu araştırması için gönderilen diğer bir Windrunner olan Sylvanas yetişti. Trolleri kolaylıkla alt ettiklerinde ise vakit kaybetmeden Silvermoon’a giden Alleria, Anasterian Sunstrider’a delil olarak bir trol kafası göstererek Orda tehdidinin küçümsenmeyecek derecede büyüdüğünü de kanıtlamış oldu.

O dönemde Korucu-General olan Sylvanas’ı görevlendiren Anasterian’ın emriyle birlikte ork kuvvetleri, Uzakgezerler ile Turalyon’un birlikleri tarafından çift taraflı düzenlenen saldırıların arasında kalarak yenilgiye uğratıldı. Ancak zafer, Alleria’nın düşündüğü kadar kolay gelmemişti: Windrunner Kulesi orklar tarafından talan edilmiş, aralarında en küçük kardeşleri Lirath’ın da bulunduğu akrabalarından on sekizi öldürülmüştü. Duyduğu üzüntüyle bir çıkış yolu arayan ve teselliyi ilk önce Turalyon’un kollarında bulmaya çalışan Alleria’nın, zayıflığını bu şekilde ortaya çıkardığı için kendisine daha da kızarak nefretini dökebileceği hedeflere yönelmesi ise uzun sürmedi.

İkinci Savaş esnasında ork avına çıkan Alleria

İkinci Savaş esnasında ork avına çıkan Alleria

Turalyon ve beraberindeki İttifak ordusunun, kıtanın güney topraklarına doğru ilerleyip Orda’yı geri püskürterek Kara Geçit’i kapatmalarıyla İkinci Savaş son bulmuş olsa da Alleria’nın orklara karşı duyduğu nefret kısa sürede sönecek türden değildi. İttifak tarafından Harap Topraklar’da Nethergarde Kalesi inşa edilirken intikam hırsıyla dolup taşan ve orkları yok edilmeleri gereken değersiz yaratıklar olarak gören Alleria, emrindeki korucularla birlikte Kara Geçit’in kapatılmasının ardından Azeroth’ta kalan orkları avlamaya devam etti.

İkinci Savaş’ın sonlanmasının ardından yalnızca iki yıl geçmişti ki Geçit tekrar hareketlenmeye başladı. Bu sırada Nethergarde Kalesi’nde bulunan Alleria, Khadgar tarafından yapmayı pek de istemediği bir göreve gönderildi. Vakit kaybetmeden yola çıkan Alleria, Turalyon’u bularak ona olan biteni anlattı. Tehdidin farkında olan Lordaeron kralı II. Terenas Menethil, artık “General” rütbesi taşıyan Turalyon’un başını çekeceği ve daha sonraları liderlerinin Lothar’ın Evlatları olarak anılacağı İttifak Seferi birliğinin, Kara Geçit’i kullanarak Draenor topraklarına ilerleyeceği bir sefer düzenlenmesini emretti. Bu seferde yer alanlar arasında Khadgar, Danath Trollbane, Kurdran Wildhammer ve Alleria Windrunner da vardı.

İttifak Seferinin liderleri Alleria Windrunner, Khadgar, Danath Trollbane, Turalyon ve Kurdran Wildhammer

İttifak Seferi’nin liderleri
Alleria Windrunner, Khadgar, Danath Trollbane, Turalyon ve Kurdran Wildhammer

Seferlerine başlamadan bir gece önce sağ kolu ve dostu olan Verana adındaki korucuyu yanına çağıran Alleria, kardeşlerine kendisinden bir hatıra bırakabilmek amacıyla eritip tekrar dövdürerek üç parçaya ayırdığı kolyesinin iki parçasını bu asil elfe teslim etti: İçerisinde bir adet zümrüt barındıran kısmı kendisine saklayan Alleria, yakut kolyeyi Vereesa’ya, safir kolyeyi ise Sylvanas’a götürmesini istedi. Artık “Korucu-Yüzbaşı” rütbesine sahip olan Alleria, ertesi gün sefer birliğiyle birlikte Kara Geçit’i kullanarak Draenor’a adım attı.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)