KİMDİR, NEDİR: ALLERIA WINDRUNNER

Draenor tarafındaki orklar, bir zamanlar Gul’dan’ın akıl hocası ve eğitmeni olan şaman Ner’zhul’un ardında birleşmişlerdi. Kara Geçit üzerinden Azeroth’a giren ve siyah ejdersürüsü lideri Deathwing’in de yardımıyla çeşitli güçlü eşyaları çalan ork kuvvetlerinin gerçek amacı ise fethedebilecekleri farklı dünyalara geçitler açmaktı. Deathwing, Draenor’a kaçıp saklanabileceği güvenli bir yer ararken Ner’zhul’un planlarını öğrenen İttifak Seferi, vakit kaybetmeden harekete geçti. Bu sırada Turalyon, Alleria’dan geride kalmasını istedi. Soğuk ve mesafeli duran, o ana kadar tüm yaşam amacı kaybettiklerinin intikamını almak olan Alleria ise gerçekten sevdiğini anladığı kişinin kendisini bırakarak ölüme gitmesi düşüncesini kaldıramadı.

“Geride kalamam. Benden bunu isteme. Geçmişte bunu yapmıştım. Ama bir daha sevdiğim biri ölümüne giderken arkasından bakmak istemiyorum…”

Turalyon ile olan ilişkisinin yeniden alevlenmesinin (ve muhtemelen bu sırada hamile kalmasının) ardından Draenor’daki görevine devam eden Alleria, Cehennem Ateşi Hisarı’nın düşüşünü takiben kuvvetlerini, Nerzhul’un peşinde olan Danath Trollbane ve Kurdran Wildhammer’a destek vermeleri için yönlendirdi. Kendisi ise Khadgar ve Turalyon ile birlikte Geçit’i kapatmalarına yardımcı olacak ancak Deathwing’in elinde bulunan Gul’dan’ın Kafatası’nı edinebilmek için yola çıktı. Bıçak Sırtı Dağları’nda Deathwing’in yuvasını bulan üçlü, buranın yerel sakinlerinden olan gronnların lideri Gruul’un ve beraberindeki ogrelerin de yardımıyla siyah ejderhaya saldırdılar. Deathwing Azeroth’a geri kaçarken artefaktı ele geçiren üçlü ise peşinde oldukları ork şamanı durdurmak için geri döndüklerinde çok geç kaldıklarını fark ettiler.

Ner’zhul sonunda istediği şekilde birçok geçidi aynı anda açmayı başarmıştı. Açılan geçitlerin sayısıyla ve kullanılan büyü gücünün yoğunluğuyla ortaya çıkan kaotik enerjiler ve volkanik patlamalar Draenor’u parçalamaya başlarken İttifak Seferi, güç bir karara vardı. Kara Geçit’i Draenor tarafından kapatarak Azeroth’un bu kaostan zarar görmesini engellemeye karar veren sefer üyeleri, böylece evlerine dönüş yolunu da kapatmış oldular. Khadgar Geçit’i kapatırken onu koruyanlar arasında yer alan Alleria, daha sonrasında diğer seferîlerle birlikte başka bir geçitten farklı bir dünyaya kaçarak Draenor’un parçalanışının yaratacağı felaketten kendisini kurtaranlardan oldu. Draenor günümüzdeki Outland halini aldıktan sonra geri dönen kuvvetler, artık Cehennem Ateşi Yarımadası olarak adlandırılan bölgedeki komuta merkezine geri döndüler.

Alleria'nın Stormwind şehrinin girişinde bulunan heykeli. Arka planda Turalyon'un heykeli de bulunuyorç

Alleria’nın Stormwind şehrinin girişinde bulunan heykeli.
Arka planda Turalyon’un heykeli de bulunuyor.

Azeroth tarafında ise bu kahramanca hareketi gerçekleştiren İttifak Seferi önderlerinin öldüğü varsayılıyordu. Yaptıkları fedakârlığı unutmamak adına yeniden inşa edilmekte olan Stormwind şehrinin girişine heykelleri dikilen efsanevi isimler arasında Alleria da yer aldı. Tüm bu olaylardan on sekiz yıl sonra Kara Geçit tekrar açılıp Outland keşfedildiğinde ise ne Turalyon’un ne de Alleria’nın izine rastlanmadı. Geride sadece oğulları yarı-elf Arator kalmıştı…

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)