ZİNDAN GÜNCELERİ #9 – TOMB OF SARGERAS
Parçalanmış Sahil’de aldıkları yenilginin ardından Azeroth’u iblislerden temizlemek için canla başla çalışan kahramanlar, aylar süren çabalarının ardından en sonunda Sargeras’ın Kabri’ne adım attıklarında ne tür düşmanlarla karşılaşacaklarından emin değillerdi. Geçmiş zamanda Tirisfal Muhafızı olan Aegwynn’in koymuş olduğu büyülü korumaları aşmak için titanlar tarafından bahşedilen Yaratılış Sütunları’nı kullanmayı hedefleyen kahramanlar, hiç tereddüt etmeden saldırılarına başladılar.

Goroth

Goroth

Eski Elune Tapınağı’nın girişinde yer alan Ay Locası’nda kendilerini bekleyen ilk yaratık, bir infernal ile pit lord kırması olan Goroth idi. Goroth, geçmişte yaptığı hatalar yüzünden fiziksel olarak cezalandırılmıştı ve bedeni fel alev kanayan yaralarla kaplıydı. Varlığının getirdiği karanlık yetenekleriyle kahramanları küle çevirip yok etmek için uğraştıysa da başarılı olamadı ve kısa sürede alt edildi.

Goroth’un gelişi, muazzam derecede büyük olan yapının zemininde koca bir yarık açmıştı ve kahramanlar burada ne tür korkunç yaratıklar olduğunu keşfetmek adına kendilerini tehlikeye atmaktan çekinmediler. Kabrin yer altındaki kısımlarına doğru ilerlediklerinde ise oldukça fazla sayıda naga ile karşılaşmanın getirdiği şaşkınlıkla çarpışmaya devam ettiler.

Harjatan

Harjatan

Kadimler Savaşı sona ermeden önce gece elflerinin, sonrasında ise nagaların lideri olan Kraliçe Azshara, Golganneth’in Gelgittaşı olarak adlandırılan artefaktı ele geçirmeleri için birtakım güçlü isimleri Sargeras’ın Kabri’ne göndermişti. Bunlar arasında oldukça iri ve kuvvetli olan Harjatan da bulunuyordu. Harjatan, Kraliçe tarafından artefaktı çalıp kendisine geri götürmesi için özel olarak görevlendirilen iki nagadan biriydi. Bu korkunç yaratık, doğumundan itibaren düşmanlarını ezici gücüyle yok etmek için eğitilmişti ve murlocları kontrol altına almakta ustaydı. Kendisine adeta bir tanrıymışçasına tapınan murlocları dilediği gibi yönlendiren Harjatan, yalnızca sahip olduğu muazzam kaba kuvveti göstermekle yetinmiyor, aynı zamanda doğası gereği çevrede bulunan herhangi bir su kütlesini de amacına uygun şekilde kontrol edebiliyordu. Ancak ne kadar vahşi ve güçlü olursa olsun, Azeroth kahramanları karşısında yenilgiye uğraması uzun sürmedi.

Sassz'ine

Patroniçe Sassz’ine

“Gelgittaşı bizim olacak! Azshara adına canınızı alacağım! Sonunuzla yüzleşin, fâni pislikler!”

– Patroniçe Sassz’ine

Harjatan alt edilmiş olsa da naga tehdidi sona ermiş değildi. Sargeras’ın Kabri’nin altındaki bölümlerde daha da derinlere inen kahramanlar, Golganneth’in Gelgittaşı’nı çalmak için çalışmalarına başlayan diğer nagayı aramaya koyuldular. Bu yeni düşman, Derin Taht’ta bulunan Patroniçe Sassz’ine’den başkası değildi. Tüm hayatı boyunca binbir türlü deniz canlısını iradesine bağlayıp yönetmek üzerine çalışmalarda bulunan Sassz’ine, bu güçlerini karşısına çıkan kahramanlar üzerinde kullanmaktan da çekinmedi. Bizzat Kraliçe Azshara tarafından kendisine denizler üzerinde hakimiyet kurma yetkisi verildiğini haykıran naga, emri altındaki yaratıkları kullanarak kahramanları yenilgiye uğratmak için çabaladı; ancak tıpkı Harjatan gibi Sassz’ine de ölümün soğuk kollarına düşmekten kurtulamadı. Golganneth’in Gelgittaşı, kahramanlar tarafından tam olarak buraya, Derin Taht’a yerleştirildi.

Kadim tapınağın okyanusa bağlanan alt kısımlarında verilen mücadele sona ermişti fakat yapının diğer bölümlerinde başka birçok düşman, gözlerini kan bürümüş şekilde bekliyordu. Vakit kaybetmek istemeyen şampiyonlar, temkini elden bırakmadan ilerlemeyi sürdürdüler.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)