DARKEST DUNGEON: THE CRIMSON COURT – HAYATTA KAL(AMA)MA REHBERİ

Hanemiz harap oldu.

Muhterem evimizi hatırlarsın; bereketli ve görkemli, bataklığın üzerine tünediği o inatçı tepeden mağrur bir şekilde bakardı.

Bütün hayatımı söylentilerin gölgelediği bu kadim konakta yaşadım; çöküş ve lüksle şişmanlamış lakin yine de ahdi müsriflikten… sıkılmaya başlamıştım. Müstesna rahatsız edici bazı hikâyeler konağın kendisinin isimlendirilemez ve masalsı bir güce geçit olduğunu ima ederdi. Yadigârların ve ayinlerin aracılığıyla bütün çabamı bu gömülü sırları kazmaya ve bulmaya harcadım; hanemizin servetinden geriye kalan her şeyi… yağız işçiler ve… kuvvetli kazmalarla tükettim. Nihayetinde tuzla yıkanmış kayalıkların derinliklerinde, konağın temellerinin çok altında o kadim kötülüğe açılan lanet geçidi ortaya çıkardık. Her adımımız kadim toprağı huzursuz ediyordu ancak biz artık ölümün ve deliliğin dünyasındaydık. En sonunda bir tek ben kaçabildim; o kararmış kadim kemerler boyunca kahkahalar ve çığlıklar atarak. Şuurumu kaybedene değin…

Muhterem evimizi hatırlarsın; bereketli ve görkemli. Cerahatli bir ucubeden başka bir şey değil! Yalvararım, eve dön; kan hakkını istem et ve hanemizi Kapkaranlık Zindan’ın gözü dönmüş gölgelerinden kurtar!

 

Mütevazı kasabamıza hoş geldin. Çok görkemli değil, biliyorum. Konağın dehşeti buraya kadar uzandı ve artık buralara çok uğrayan olmuyor. Eh, Eski Yol tekin değil; eğer üzerine haydutlar atlamıyorsa karanlık köşelerden çok daha beteri fırlayabiliyor bir anda.

Görüyorum ki yanında Reynauld ve Dismas’ı da getirmişsin. Güzel. O ikisini yanında tutmaya bak; bu civarları neredeyse benden bile iyi tanırlar. Hemen daha gelir gelmez rahatınızı bozmak istemezdim ama çok da rahata alışmamak gerek. Ne de olsa Kapkaranlık Zindan sizi bekler…

lorekeeper-darkestdungeon-rehber-03

 

İÇİNDEKİLER:
1. KASABA ALANI- HAMLET
2. GENEL TAVSİYELER
3. BÖLGELER VE TAVSİYE EDİLEN TAKIMLAR

 

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)