KISA HİKÂYE – STARCRAFT: YÜKSELİŞ

“Kafan çalışıyor,” dedi Yücelord Ma’lash. “Kafası çalışan hizmetkârlar canımı sıkıyor. Seni şimdi öldüresim var. Amon’un umrunda dahi olmaz.”

Alarak dizlerinin üzerinde kalmaya devam etti ve yorum yapmadı. Bundan başka bir tören olmayacaktı zaten. Bundan başkasına ihtiyaç da yoktu. Şimdiye bütün Tal’darim Nuroka’nın meydan okumasının sonlandığını duymuştu. Ma’lash kazanmıştı. Müttefiği, Alarak, dengeleri değiştirmiş ve kutsal Zincir’de üç halka birden yukarı çıkmıştı.

Yücelord boş tehditlerde bulunuyor, diye düşündü Alarak. Bugün çok fazla yükselen ölmüştü ve bir tane daha kaybetmeyi göze alamazdı. Herhangi bir ordu, Tal’darim dahil, yetenekli astlar olmadan düzgün bir şekilde çalışmaya devam edemezdi.

Ma’lash devam etti. “Söyle bana, İlk Yükselen. Bir gün hükmetmek istiyor musun? Yücelord olmak istiyor musun?”

“Hayır.”

Ma’lash’ın ona inanmadığı açıktı. “Sadece Amon ve bana mı hizmet etmek istiyorsun? Ne kadar da rahatladım.”

“Yükseliş Günü’nde hepimiz efendilerimizin ötesine yükseleceğiz, Yücelord,” dedi Alarak.

“Nuroka inancını sarsamadı yani?”

“Nasıl sarssın ki?” dedi Alarak gözü korkmadan.

“Söylediği her şey bir yalandı tabii ki,” dedi Ma’lash.

“Tabii ki.”

Yücelord, Alarak’ın sesinin tonunu beğenmemişti. “Şunu kafana kazı, Alarak. Gücünün tüm sınırlarını Yükseliş Çukurları’nda tarttım. Ne kadar güçlü olduğunu biliyorum.” Yücelord’un eli bir ileri atıldı ve Alarak’ın yüzüne kapandı, gözünün hemen altındaki yanaklarını kavradı. Ma’lash sertçe Alarak’ı yukarı kaldırdı, aynı Nuroka’yı çukurun üzerinde tuttuğu gibi onu havada tuttu. Alarak karşı koymadı. Ma’lash’ın sözleri bir meteor yağmuru gibi patladı. “Bana meydan okursan seni ezerim. Bana meydan okursan Nuroka’nınki kadar çabuk bir ölüm için yalvarırsın. Anladın mı?”

“Anladım.”

“Güzel.” Ma’lash elini serbest bıraktı ve Alarak’ın botları yerle buluştu. “Yükseliş Günü geldiğinde cömertçe ödüllendirileceksin. Yeni görevin yarın başlayacak. Ve hoşuna gitmeyecek.”

“Anlıyorum, Efendim,” dedi Alarak.

Ve böylece Ma’lash onu yalnız bıraktı. Alarak, Yücelord’un elinin kafatasını sıkışını hâlâ hissedebiliyordu. Nihayet gücünü hissettim. Ne yapmam gerektiğini tam olarak biliyorum, diye düşündü.

Hizmet et… hazırlan…

…ve doğru destekçileri bul…

Kaynak: http://eu.battle.net/sc2/en/game/lore/short-stories/ascension/

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)