KİMDİR, NEDİR: BLAZE
Terran Konfederasyonu, savaşa ön saflarda girecek piyade birliklerini seçerken uzun süreli ve şiddet içeren durumlardan hüküm giymiş suçluları tercih ederdi. Beyinlerine şiddet önleyici implantlar takılan bu bireyler böylece sinirsel bir yeniden yapılandırma aşamasından geçerek askeri eğitime alınırlar ve Konfederasyon’a daha faydalı olabilecekleri bir konuma gelirlerdi.

Ancak bu piyade birliklerinden birisi vardır ki çok da dengeli olmayan ve özellikle kundaklamaya yatkın tehlikeli suçlular arasından seçilir, yüksek risk taşıyan görevlere yollanırdı. Firebat adındaki bu birimlerin aynı zamanda en az üç aylık savaş deneyimine sahip olması gerekirdi. Bütün bu koşulları karşılayanlar ısıya dayanıklı CMC-660 zırhlarını kuşanıp sırtlarına da gaz dolusu tankları bağladıktan sonra düşmanı çifte plazma lav silahı C-140 Epyon’la yakmaya başlarlardı. Bazı uç durumlarda CMC zırhlarının modifiye edildiğine dair raporlar da bulunmaktaydı. Lonca Savaşları sırasında sırt roketleri de içeren CMC-230 XF versiyonu stabil olmadığı gerekçesiyle rafa kaldırılmıştı. Bazı nadir riskli operasyonlarda napalm roketlerinin de zırha eklenmiş olduğu bilinse de Firebat birimlerinin çok da dengeli olmayan psikolojileri düşünüldüğünde bu kadar riskli ve güçlü silahları kullanmalarına izin verilmesi oldukça nadir rastlanan bir durumdu.

Rory Swann tarafından modifiye edilmiş ikinci jenerasyon CMC-660 zırhları…

Onbaşı Miles “Blaze” Lewis ise bu yukarıdaki tanımların hiçbirine uymayan, sıradışı bir Firebat’ti. Her ne kadar çocukluğundan beri ateşle oynamaya büyük bir merakı olmuş olsa da Firebat birimlerinin çoğunluğu gibi bir eski-suçlu değildi. Ancak gizli görevler için özel eğitim almış bir piyadeydi ve Raynor’ın Akıncıları’na katılma fırsatı bulduğunda Rory Swann tarafından modifiye edilmiş ikinci jenerasyon CMC-660 zırhını kuşanıp Terran Hükümdarlığı’nın geleceği için savaşmaya koştu. Ateşe olan merakı, takım arkadaşları arasındaki lakabını “Blaze”e çıkarttı.

Blaze, İmparator Arcturus Mengsk’in yenilgisinden sonra Hükümdarlık Silahlı Kuvvetleri’ne katıldı. Arcturus’un oğlu Valerian Mengsk’in komutasında reforma giden Hükümdarlık Silahlı Kuvvetleri, Amon’a karşı savaşta da büyük rol oynadı. Blaze, Son Savaş olarak anılan bu mücadelede bir kez daha Jim Raynor komutasında savaşma şerefine erişti. Son Savaş’tan sonra da ordudaki reformuna devam eden Valerian, piyadelere implant takılmasını yasakladı. Bu noktadan sonra Firebatler ve Terran piyadeleri aynı Blaze gibi kendi insiyatifiyle orduya katılan askerlerden oluşturulmaya başlandı.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)