KİMDİR, NEDİR: VEREESA WINDRUNNER

Lordaeron Kralı II. Terenas Menethil ve Kirin Tor tarafından kendilerine yeni bir görev verilen Vereesa ve Rhonin, İttifak şehirlerini ziyaret ederek buradaki liderlere, dünyada orklar dışında başka tehditler de olduğunu hatırlatmaya koyuldular. Ancak bu dönemde hamile kalan Vereesa, Dalaran şehri yakınlarındaki bir kasabaya yerleşmek zorunda kaldı ve hamileliği boyunca aynı kasabada yaşayan Jalia adındaki bir ebeden yardım aldı. Rhonin ise yine Krasus tarafından farklı bir görev için çağrılmıştı ancak büyücünün gösterdiği cesaret ve çabadan etkilenen Nozdormu, Rhonin’in tam da ikizlerin doğum anında orada bulunmasını sağladı. Adları Giramar ve Galadin olan yarı-elf kardeşler, böylece bronz ejdersürüsünün dostluğunu da kazanmış oldular.

Güneş Pınarı’nın yok oluşuyla birlikte alışık oldukları büyü gücüne açlık duymaya başlayan elfler arasında Vereesa da vardı. Ancak eşi Rhonin’in desteği ve ikiz oğullarına duyduğu sevgiyle bu açlığı bastırmayı başarmıştı. Irkının birçok üyesi “kan elfi” adını almış ve ihtiyaç duydukları büyü gücünü elde etmek için farklı yollar aramaya başlamışken Vereesa, hayatını bir asil elf olarak sürdürmeye devam etti. Öyle ki bir süre sonra kendisi gibi elf halkı içerisinde yaşamakta güçlük çeken ve kaybettikleri büyü gücüne geri kavuşma hırsıyla tutuşan kuzeni Zendarin Windrunner’a da neden bir kan elfi olmadığını ve Güneş Pınarı’nın kaybı ardından yaşadığı sıkıntıların üstesinden nasıl geldiğini anlatırken eşinden ve çocuklarından bolca bahsedecekti. Zendarin ise farklı planlar peşindeydi. Bir asil elf ile insan büyücüsünün birlikteliğinden doğan çocukların, ihtiyaç duyduğu büyü gücüne sahip olabileceğini düşünüyordu. Bu inançla hareket eden Zendarin, Giramar ve Galadin’i kaçırmaya çalıştıysa da başarılı olamadı.

 

Zendarin’in ikizleri kaçırma planları suya düşmüş olsa da Vereesa’nın öfkesini üzerine çekmişti. Oğullarının hayatını tehlikeye atan kuzenini bulmak için Grim Batol’a geri dönen Vereesa, Rhonin’in yıllar önce parçaladığı İblis Ruhu’nun hâlâ kullanılabilir durumda olduğunu dehşet içinde fark etti. Artefaktın gücünün büyük bir kısmı yok olup gitmişti ancak Deathwing’in eşi olan siyah ejderha Sintharia, eşyanın parçalarını bir araya getirerek geriye kalan enerjisini açığa çıkartmış ve Balacgos’un Felaketi adı verilen, büyü gücünü emip saklayabilen başka bir artefakt ile birlikte kullanarak yeni ve korkunç bir ejderha türü yaratmıştı: Alacakaranlık Ejdersürüsü. Zendarin ise İblis Ruhu’nu ele geçirmek ve Dragonax adındaki alacakaranlık ejderhasını kontrolü altına almak istiyordu; ancak Vereesa’nın olabilecekleri engellemek adına araya girmesiyle hem İblis Ruhu hem de Zendarin yok edildi.

Vereesa Windrunner & Rhonin Redhair [Dalaran]

Vereesa Windrunner & Rhonin Redhair
[Dalaran]

Rhonin’in Kirin Tor’un başına getirilmesiyle birlikte Dalaran’a yerleşen Vereesa, burada asil elflerden oluşan ve “Gümüş Pakt” olarak adlandırılan askerî birliği kurarak Korucu-General unvanıyla başına geçti. Aslen amacı Orda’yı temsil eden kan elflerinin Dalaran’a kabul edilmesini engellemek olsa da herhangi bir politik söz hakkı bulunmayan birliğin itirazları olumsuz sonuçlandı. Bu noktadan sonra Gümüş Pakt, Dalaran’da yer alan Orda üyelerinin herhangi bir soruna yol açmaması için onları gözetlemeye başladı.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)