KİMDİR, NEDİR: SAMURO

Throm-Ka, kardeşim. Benim adım Samuro. Naçizane yeteneklerim emrine amadedir.

Yanan Kılıç, Draenor’un Hallvalor kasabasında yetişen kılıç ustalarından oluşan bir ork klanıydı. Kılıç dövüşü ve teknikleri konusunda eşi benzeri olmayan bir ustalık gösteren bu klan, aynı zamanda silahlarına sürdükleri yanıcı yağlar ve maddelerle savaş sırasında arkalarında yanıp kavrulmuş düşmanlar bırakmalarıyla da meşhurdu. Ateşin ve kılıcın dansını bir araya getirmeleriyle ünlenen Yanan Kılıç klanı, düşmanlarına karşı büyük onur ve erdem göstermeleri sebebiyle rakipleri tarafından bile her daim saygıyla karşılanıyordu.

Yanan Kılıç, Gölge Konseyi‘nin bir piyonu haline gelip de kana susamışlığın pençesine kapıldığında kılıç ustaları, içtikleri iblis kanından diğer orklardan çok daha fazla etkilenip kontrollerini kaybettiler. Kaotik ve durdurulamaz bir güç haline gelen Yanan Kılıç, asıl etkisini de Azeroth İttifak‘ına karşı verilen İkinci Savaş sırasında gösterdi. Kimsenin liderliğini tanımayan ve sadece içlerindeki vahşet dürtüsünü dindirmek için savaşmaya başlayan Yanan Kılıç orkları, Kara Geçit‘teki son savaşta Uther Lightbringer’ın birimlerini ağır bir yenilgiye uğrattılar. Buna rağmen savaşın kazananı İttifak oldu ve Yanan Kılıç klanının büyük bir kısmı öldürüldü; hayatta kalan az sayıdaki kılıç ustasından birisi de Samuro’ydu.

lorekeeper-firtinanin-kahramanlari-samuro-02

Üçüncü Savaş arifesinde yaptıklarından ve içine düştüğü kana susamışlıktan pişmanlık duyan Orgrim Doomhammer düştüğünde geriye kalan ork halkını özgürlüğüne kavuşturarak yeni bir Orda bayrağı altında toplamak Thrall’ın omuzlarına kalmıştı. Geriye kalan Yanan Kılıç üyeleri de Thrall’ın bu çağrısına kulak vererek genç orka sadakatlerini sundular ve Kalimdor’a yaptığı yolculukta eşlik ettiler. Üçüncü Savaş en nihayetinde patlak verdiğindeyse Samuro’nun da içinde bulunduğu bir grup kılıç ustası kadim geleneklerine dönerek kendilerini iblis yozlaştırmasından kurtardı ve diğerlerini de bu meşûm etkiden kurtarmaya yemin etti.

Lejyon’un gölgesinde yaptıklarından pişmanlık duyan klandan geriye kalanlar, bir zaman sonra bir köyün temellerini attılar. Ancak bir süreliğine her şeyin yolunda gittiği köy, Kanlıgaga adındaki kana susamış bir yabansoy tarafından yok edildi. Samuro, bir yandan intikam ateşiyle yanarak Kanlıgaga’nın peşine düşmüşken diğer yandan da Vol’jin tarafından Rexxar’a yardım etmekle görevlendirildi. Bu görev sırasında Rexxar, Rokhan ve Chen ile karşılaşan kılıç ustası, Theramore Adası’na ulaşmaya çalışan Rexxar’a yardım etti. Ancak gitmeye çalıştıkları yol Kul Tiras birlikleri tarafından kapatılmıştı. Samuro önce izini sürdüğü Kanlıgaga’yı bulup avladı ve intikamını aldı; daha sonra da gizlice insanların kampına sızarak kampı bombalarla döşedi. Patlayan bombalarla yerle bir olan Kul Tiras kuvvetleri yeni Orda öncülerinin önünde duramadı ve Rexxar görevinde başarılı oldu. Samuro ise çok uzun bir süre ortalarda gözükmedi… Ta ki Nexus tarafından çağırılana ve eski bir dost tarafından düelloya davet edilene kadar…

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)