KİMDİR, NEDİR: LÚCIO

Lúcio Correia dos Santos, Rio de Janeiro’nun Omnik Krizi’nde büyük bir finansal darbe alan fakir ve kalabalık varoş semtlerinden birinde büyüdü. Hiçbir zaman Overwatch’un bir parçası haline gelmemiş olsa da organizasyonun ve uğruna savaştığı değerlerin daima destekçisi oldu; içerisinde bulunduğu zor koşullara rağmen hem kendini hem de çevresindekileri hep pozitif tuttu. Bunu yaparken de en büyük yardımcısı müziği oldu. Elektronik müzik ve DJ’lik konusundaki maharetlerini insanları bir araya getirmek ve kısa süreliğine de olsa dertlerinden uzaklaştırmak, onlara umut vermek için kullandı. Sokak aralarında ve partilerde başlayan bu kariyeri kısa zamanda tahminlerinin çok ötesine ulaştı ve çok geçmeden muazzam yer altı şovları düzenleyecek imkâna ulaştı.

İşler Lúcio ve Rio halkı için daha iyiye gidiyor gibi gözüküyordu; ta ki çok uluslu Vishkar Organizasyonu, sömürgeci pençelerini Lúcio’nun semtine geçirene kadar… Semte yapılacak düzenlemelerle hayatı daha iyi hâle getireceğini iddia eden Vishkar, yeniden düzenleme ihalesini alır almaz bölgeyi kaosa sürükledi. Sözlerinin hiçbirini tutmayan organizasyon, daha düzenli bir toplum sağlamak adına semt sakinlerine çeşitli dayatmalarda bulundu; hatta belli saatlerden sonra sokağa çıkma yasağı bile ilan etti. Tüm bunlara ek olarak semt sakinlerinin çaresizliğinden yararlanarak onları ucuz iş gücü olarak kullandılar, kendi koydukları kurallara uymayanları dava ederek semti sonuna kadar sömürdüler. Bir zamanlar komşularına ve semte umut veren Lúcio ise bu duruma daha fazla seyirci kalamayacağını fark etti.

Vishkar’ın yaptığı her şey, Lúcio’nun inandıklarına tersti. Organizasyona gizlice sızıp halkı bastırmak için kullanılan sonik teknolojiyi çaldı ve modifiye ederek ses dalgalarını kullanan bir karşı silaha dönüştürdü. Aynı zamanda yine Vishkar’dan çaldığı “sert-ışık” teknolojisini kullanan patenleriyle oldukça hızlı vur-kaç saldırıları yapmaya başladı. Vishkar’ı kendi teknolojisi ve silahlarıyla vurmaya başlayan, halkı bir kez daha cesaretlendirip umutlandıran Lúcio, böylece organizasyonun semtlerinden adım adım sürülmesine yardımcı oldu.

Artık hem müziğiyle hem de özgürlük savaşçısı kimliğiyle bilinmeye başlayan Lúcio, böylece bir gecede sosyal değişimin umut verici sembolü haline geldi. Bütün bu popülerliği, ilk single’ı olan “Sonhos Ômnicos”un satışlarına da etki edince dünya çapında bir yıldız olarak turnelere başladı.

Hokey ve futbola da yakın ilgisi olan Lúcio’nun bir dönem hokey oynadığı ve Starcraft II profesyonel oyuncularından Hana “D. Va” Song’un büyük hayranı olduğu da genç DJ ile ilgili bilinenler arasında. Geçtiğimiz sene iki yıl boyunca üzerinde çalıştığı yeni albümü “Synaesthesia Auditiva”yı piyasaya süren Lúcio’nun turne duraklarından birinin de Nexus olduğuna dair bazı duyumlar aldık. Her ne kadar yaptıkları müzik türü çok farklı olsa da Elite Tauren Chieftain’ın hemen ardından sahne alacak olduğunu duyunca yerlerimizi ayırttık. Size de biletler tükenmeden aynısını yapmanızı tavsiye ederiz!

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)