KİMDİR, NEDİR: JIM RAYNOR

Raynor’ın kazandığı destek ve zaferler halkın gözündeki popülaritesini de arttırmıştı. Mengsk bunun önüne geçmek için Raynor’ın Akıncıları’nı sektörün en çok arananlar listesine ekletti, medya kontrolü ve propagandayla isimlerini karalamaya başladı. Sürekli savaşmaktan ve değer verdiği şeyleri kaybetmekten yorulmuş olan Jim, her ne kadar ekibini çoğunlukla zafere taşısa da Kerrigan’ın kaderi için kendini suçlamaya, yaptığı işten şüphe duymaya başladı. Dertlerini unutmak için Mar Sara’ya dönerek kendini Joey Ray’in Barı‘nda içmeye verdi. Raynor’ın Akıncıları tam da Mengsk’in planladığı gibi yavaş yavaş dağılarak güç kaybetmeye başlamıştı; şanslarına zerg sürüleri de bu dönemde iyice sessizliğe gömülmüştü ve bu sayede Terran Hükümdarlığı nüfuzunu arttırma ve genişleme şansı buldu. Bu zor dönemde özellikle Matt Horner’ın çabaları akıncıların dağılmasını engelleyen en büyük etkendi.

Joey Ray’in Barı’nda içerek sorunlarını unutmaya çalışan Jim Raynor

Kuluçka Savaşı biteli aşağı yukarı dört yıl geçmişti. Jim her zamanki gibi Joey Ray’in Barı’nda vakit öldürürken Terran Hükümdarlığı’nın Backwater İstasyonu’ndaki sivilleri madende çalışmaya zorladığının haberini aldığında duruma kayıtsız kalmakta zorlandı ve akıncıları konuşlandırıp sivilleri özgürlüğüne kavuşturdu. EHA, haberlerde bunu Raynor’ın terörist saldırıları olarak yorumlayarak propaganda yapmaya devam etse de Mar Sara halkı eski şeriflerine büyük destek gösterdi. Mar Sara’yı özgürlüğünü kavuşturmasının hemen akabininde Covington Bankası’ndaki soygunda yakalandığından beri hiç haber almadığı Tychus, Mengsk’in işlerine daha da çomak sokacak ve sağlam para kaldırmalarını sağlayacak beklenmedik bir teklifle Jim’in kapısını çaldı. Tychus’un söylediğine göre kendisini hapishaneden kurtaran Moebius Vakfı adındaki bilim ve araştırma organizasyonu, Mengsk’in ilgisini çekmiş bazı uzaylı artefaktlarıyla ilgileniyordu; Mengsk’in elinden “kurtardıkları” her artefakt için yüklü ödeme yapmaya da hazırlardı. Akıncıları tekrar ayakları üzerine kaldırmak için kaynağa ihtiyaç duyan Jim, sıkı bir pazarlığın ardından Tychus’un teklifini kabul etti. Birlikte Terran Hükümdarlığı’nın Mar Sara’daki kazı alanını yağmalayıp ilk artefaktı ele geçirdiler. Lakin artefaktı ele geçirişlerinin hemen ardından muazzam bir zerg sürüsü artefaktın çağrısına kapılarak Raynor’ın Akıncıları’na ait komuta üssünü kuşatma altına aldı. Neyse ki Hyperion yine tam zamanında yardımlarına yetişerek akıncıları zerg sürüsünün elinden kurtardı.

Jim ve Tychus, çok geçmeden zerg probleminin sandıklarından çok daha büyük olduğunu ve Mar Sara’yla sınırlı olmadığını öğrendiler. Bizzat Kerrigan’ın yönettiği saldırı sayısız insanın canına mal olmuştu ve Mengsk bu tehdide karşı Terran Hükümdarlığı’nın merkez dünyalarını korumaya odaklandığı için sınır gezegenler tamamen savunmasız kalmıştı. Bu yüzden de Hükümdarlık tarafından terk edilmiş olan Agria’dan yardım çağrısı aldıklarında çok da düşünmeden yardıma koştular. Buradaki kolonistlerin tahliyesine yardım ettikten sonra yardım çağrısını yapan Dr. Ariel Hanson da Raynor’ın Akıncıları’na katılarak davalarına dâhil oldu. Jim’in farkına varmadığı şey ise en umutsuz zamanında ortaya çıkarak kurtardığı Dr. Hanson’ın kendisine romantik ilgi beslemeye başladığıydı. Hanson’ın halkı sınır dünyalardan biri olan Meinhoff’taki mülteci kamplarına yerleşti ancak çok geçmeden kampta yayılan bir salgın haberi geldi. Dr. Hanson tekrar Jim’in yardımını istedi ve Meinhoff’a indiklerinde bir zerg hiper-evrim virüsünün buradaki mültecileri mutasyona uğrattığını gördüler. Meinhoff’un yıldızından gelen yüksek UV ışınlarına karşı zayıf olan mutasyon, zerg virüsünün etkisi altındaki mültecilerin geceleri Raynor’ın üssüne saldırmasına sebep oldu. Birkaç gün ve gece boyunca bu zerg etkisine karşı savaşarak ele geçirilmiş binaları yok ettiler ve virüse yakalanmamış mültecileri kurtardılar. Jim yine de kurtardıkları mültecilerin de virüse yakalanmış olabileceğinden endişeleniyordu, bu yüzden Dr. Hanson’a bir tedavi araştırması ve hazırlıklı olması gerektiğini söyledi; zira Hanson’ın tavsiyesi üzerine mültecileri bırakacakları Haven gezegeni, protoss uzayının sınırındaydı ve Jim protossların herhangi bir zerg virüsüne karşı koca gezegenleri yok etmeye çalışacağını birinci elden yeterince tecrübe etmişti.

Mültecileri Haven’a yerleştirdikleri sırada Vasi Selendis komutasındaki protoss filosu Hyperion’la bağlantı kurdu ve mültecilerin zerg virüsü taşıdığını haber verdi. Selendis, protoss ırkıyla olan iyi ilişkileri nedeniyle akıncılara gezegeni kendi başlarına temizleme şansı verdi ancak Dr. Hanson tedaviyi bulmaya çok yakın olduğunu söyleyerek Jim’i koloniyi savunmaya ikna etti. Böylece akıncılar protoss filosuna karşı Haven’ı savundu. Filo geri çekilmeye zorlandığında Dr. Hanson tedaviyi bitirmek ve kolonistleri iyileştirmek için Raynor’ın Akıncıları’ndan ayrılarak Haven’da kalmayı tercih etti.

Dr. Ariel Hanson ve Vasi Selendis

Tychus’un Moebis Vakfı’ndan aldığı istihbarata göre sonraki xel’naga artefaktı Monlyth adındaki bir aydaydı ve Tal’darim adındaki fanatik protoss kabilesi tarafından korunuyordu. Monlyth’e yaklaştıklarında gezegende Tal’darim’in zerg ile savaştığını gördüler ve bunu yararlarına kullanarak iki ırk birbiriyle savaşırken artefaktı alıp mümkün olduğunca sessiz bir şekilde gezegenden çekilmeyi planladılar. Ancak artefaktın peşinde olan sadece Raynor’ın Akıncıları değildi; bizzat zerg kraliçesi Kerrigan da aynı xel’naga artefaktının peşindeydi. Kerrigan’la yine karşı karşıya gelmek Jim’i sarsmış olsa da herhangi bir çatışma yaşamadan Molyth’i terk etmeyi başardılar; lakin ikili arasındaki mazi Tychus’un gözünden kaçmamıştı. Bu yüzden Hyperion’a döner dönmez zerg kraliçesiyle ilgili dosyaları karıştırmaya başladı. Kaptan Horner onun bu hareketini yakalayıp Raynor’a bildirdi fakat Jim eski dostuna borçlu olduğunu söyleyerek Matt’e onu rahat bırakmasını söyledi.

Sıradaki xel’naga artefaktıyla ilgili istihbarat beklerken tekinsiz bir uzay korsanı olan Gabriel Tosh, bir iş teklifiyle akıncıların kapısını çaldı. Redstone III adındaki volkanik gezegen sıklıkla yükselen lav seviyeleri yüzünden çok bereketli minerallere sahipti ancak yine aynı sebepten bu minerallerin elde edilmesi oldukça zordu. Tosh, zerg dışında tamamen terk edilmiş gezegendeki mineralleri toplaması için Raynor ile anlaştı. Redstone III’teki görevin başarısının ardından Hyperion’a gelerek Jim ile yüz yüze tanışan Tosh, akıncılar için bir görevi daha olduğunu söyledi. Bu seferki görev Bel’Shir gezegenindeydi ve akıncıların yolunu bir kez daha Tal’darim kabilesinden protosslarla kesiştiriyordu. Bel’Shir’den Tal’darim’in kutsal saydığı terrazine gazını topladılar. Hyperion’a döndüklerinde Matt, Jim’e şifreli bir mesaj aldıklarını ve bu mesajda Tosh’un aslında Project: Shadowblade adında yeni jenerasyon, çok daha tehlikeli bir Ghost eğitimi geçirmiş olan “Spectre” birimine dâhil olduğunun iddia edildiğini söyledi. Tosh mesajı gönderenin muhtemelen Mengsk olduğunu ve aralarını bozmaya çalıştığını öne sürdü. Çok geçmeden hem Tosh’un asıl amacı hem de mesajı gönderenin kimliği ortaya çıktı: Tosh, Yeni Folsom Hapishanesi’ne sızarak orada tutsak tutulan Spectre’leri serbest bırakmak ve Raynor’ın Akıncıları’na toplattığı mineral ve terazine’leri kullanarak onları güçlendirmek istiyordu. Bu planı haber veren ve Tosh’un ayağını kaydırmak isteyense Mengsk’in emrindeki Ghost’lardan olan Nova Terra’ydı. Jim planlarını kendisine daha önceden anlatmadığı için Tosh’u azarladıysa da Mengsk’in kuklalarından birine güvenmektense omuz omuza çarpıştığı birini seçmeyi yeğleyeceğini söyledi ve Yeni Folsom’a saldırmak için hazırlıklara başladı. Yeni Folsom’da sadece Tosh’un Spectre’lerini değil Mengsk hükümetine tehdit olabilecek her türlü karşıt düşünce suçlusunu da serbest bırakan Raynor’ın Akıncıları, böylece kendilerine yeni destekçiler de sağlamış oldular.

Matt Horner, Gabriel Tosh ve Jim Raynor birlikte Yeni Folsom Hapishanesi’ne sızma planını yaparken…

Raynor’ın Akıncıları artık bünyesindeki Terran Hükümdarlığı karşıtlarıyla gitgide büyümekteydi. EHA ve diğer Mengsk yanlısı kanallar, sıklıkla aleyhlerinde propaganda yaparak akıncıları halkın gözünden düşürülmeye çalışsalar da Jim ve grubunun yaydığı umut kulaktan kulağa duyulmaktaydı. Mengsk’in Tarsonis’te eski Konfederasyon günlerine ait bazı teknolojileri kazıp trenlerle taşıttığı haberini aldıklarında Mengsk’e karşı kullanabilecekleri bir koz kazanmak adına aynı eski kanunsuz günlerinde olduğu gibi tren soygunu planlamaya başladılar. Kalabalık sayıda korumaya sahip trenleri durdurup soyduktan sonra Mengsk’in neyi saklamaya çalıştığını buldular: Eski bir Konfederasyon yardımcı yapay zekâsı. Yapay zekâyı vakit kaybetmeden Hyperion’ın laboratuvarına kurmuş olsalar da Jim’in kayıtlı bilgilere ulaşması mümkün olmadı; zira yapay zekâ Jim’i suçlu olarak tanıyor ve dosyalara ulaşma izni vermeyi reddediyordu. Bu yüzden de yapay zekânın korumasını kırdırmak için Ölü Adam Kayalığı’na dönmeye karar verdiler. Burada kiraladıkları Albay Orlan, elde ettiği bilgiyi Mengsk’e çok daha iyi fiyata satabileceğini düşündüğünden Mira’nın Yağmacıları’nı kiralayıp akıncıların üzerine saldı. Ancak Orlan’ın bilmediği şey, Mira Han’ın bir poker oyunu iddiası sonucunda Matt Horner’la evlenmiş olduğu ve pek sevgili “Matty”sine ihanet etme niyeti olmadığıydı… en azından Raynor, Orlan’ın teklif ettiği miktarı kendisine ödediği sürece.

Mira’nın yardımıyla Orlan’ın deşifre ettiği yapay zekâyı geri aldılar ve hafıza bankasında Mengsk’in psi-yayıcıları Tarsonis üzerinde kullanmak üzere emir verdiğini, sektörün yönetimini başkasına bırakmaktansa yakıp yıkmayı tercih edeceğini söylediği ses kayıtlarını buldular. Geriye bu kayıtları galaksiye yayıp Mengsk’in maskesini düşürmek kalmıştı. Bunun için de yine Mira’nın verdiği ipucu üzerine Sigmaris Prime’daki gizli üs olan Valhalla’da geliştirilmekte olan yeni kuşatma makinesi “Odin”i çalıp ele geçirdiler. Daha sonra Odin’i kullanarak EHA’nın Korhal’daki merkezini bastılar ve kanalın uyduları aracılığıyla Mengsk’in suçlarını bütün sektöre duyurdular. İmparatorlarının gerçek yüzünü gören halk, Korhal başta olmak üzere Terran Hükümdarlığı’nın çeşitli gezegenlerinde ayaklanma çıkartmaya başladı. Raynor ve akıncılarının isyanı yıllarca kat edemedikleri gelişmeyi tek günde, tek bir hareketle kazanmıştı; ancak ele geçirdikleri tek avantaj halkı Mengsk’e karşı çevirmek de değildi. Korhal’a yaptıkları baskın sırasında Castanar’daki gizli araştırma üssü hakkında bazı belgeler buldular. Raynor yanına aldığı ufak bir takımla kayıtlarda “berilyum depo ambarı” olarak geçen üsse baskın yaptı fakat burada buldukları şey kesinlikle berilyum değildi. Mengsk bu laboratuvarda kendi protoss/zerg melezini geliştirmeye çalışıyordu. Üssü sabote etmeye karar veren Raynor’ın Akıncıları laboratuvardaki reaktöre ulaşmaya çalışırken deneylerin aslında başarılı olduğunu birincil elden tecrübe ettiler. Raynor serbest kalan melezden kaçarken canını zor kurtardı ama en azından laboratuvarı yok etmeyi başardı. Yine de Mengsk’in buna benzer daha kaç tane laboratuvarı olduğu sorusu onu tedirgin etmeye devam etti.

Castanar’daki laboratuvarda geliştirilen Protoss/Zerg melezi

Bunca badirenin ve başarıya ulaşan bir isyanın ardından Moebius bir başka artefakt parçasını bulduklarını haber verdi. Bu seferki parça Xil gezegenindeydi. Moebius Vakfı buradaki xel’naga tapınağına girmeye çalışmış ancak Tal’darim ile karşı karşıya kaldıkları için kaçmak zorunda kalmışlardı. Yarım kalan işi tamamlamaksa her zaman olduğu gibi Raynor’a kaldı. Moebius’un geride bıraktığı devasa lazeri kullanarak tapınağın girişini kazdılar ve artefaktı ele geçirdiler. Jim gemiye geri döndüğünde eski dostu Zeratul tarafından ziyaret edildi. Yaralı olan ve hafi şekilde konuşan Zeratul büyük bir tehlikenin yaklaştığını ve Kerrigan’ın felaketi önlemek için anahtar rolü oynayacağını söyledi. Jim’e içerisinde kendi anılarının ve peşine düştüğü kehanetin parçalarının olduğu Ihan kristalini verdikten sonra geldiği gibi ani şekilde ortadan kayboldu. Raynor kristaldeki anılardan xel’naga’nın dönüşü kehanetini, zergün orijinal dürtülerinin aslında bu ırka hizmet edecek şekilde değiştirildiğini ve Overmind’ın Kerrigan’ı yaratma sebebinin zergü özgür bırakarak galaksiye savaşma şansı vermek olduğunu öğrendi. Geleceğe dair bu meşum kehanetlere ve sözde herkesi kurtaracak olmasına rağmen Kerrigan şu an onlar için hâlâ bir tehditti. Üstelik Tychus’un Tyrador VIII’dan aldığı yardım çağrısına bakılacak olursa artefaktların yerini bulmak için buradaki Moebius Vakfı üssüne saldırmıştı. Dr. Emil Narud, Raynor ile iletişime geçerek Kerrigan’ın veri tabanına ulaşmasını engellemelerini istedi; aksi takdirde Kerrigan kalan artefaktların yeriyle ilgili bilgilere ulaşacak ve bir adım önlerine geçecekti. Raynor, Dr. Narud’un sağladığı Medivac gemilerini kullanarak üç veri binasına da Kerrigan’dan önce ulaşarak onları yok etti.

Tychus’un onu içine soktuğu bu artefakt arayışı, Zeratul’un uyarısı ve diğer her şeyin onu sürekli Kerrigan’a yönlendiriyor olması Jim’in yaşlı ruhuna fazla gelmeye başlamıştı. Vaktinin çoğunu geminin barında sızana kadar içerek geçirmeye başladı ve sızdığı zamanlarda da Kerrigan’ı Tarsonis’te kaderine terk ettikleri anı görerek daha da suçluluk duydu. Onu bu durumdan çekip çıkartan eski dostu, Hyperion’ın kaptanı ve sağ kolu Matt Horner oldu. Şerif rozetini masaya bıraktıktan sonra Kerrigan konusunda ne yapmak istediğine artık karar vermesi gerektiğini söyledi.

Zeratul’un anılarını içeren Ihan kristali

Moebius’taki irtibatları sıradaki artefakt parçasının Typhon XI adlı gezegende olduğunu söylüyordu. Ancak Hyperion gezegenin yörüngesine vardığında yıldızın süpernovaya girdiğini ve Typhon XI’ı yakarak tüketmeye başladığını gördüler. Önlerinde sadece birkaç saatleri kalmış olan akıncılar gezegene indiler ve bir yandan yıldızın yarattığı yangınlardan kaçarken bir yandan da xel’naga tapınağını korumakta olan Tal’darim’lerle çatıştılar. Artefaktı ele geçirdiklerinde arkalarına bakmadan gezegeni terk ederek Moebius Vakfı’ndaki irtibatlarıyla bulaşacakları koordinatlara sıçradılar. Onları koordinatlarda bekleyen Mengsk’in amiral gemisi Bucephalus’tu. Matt bunun tuzak olduğunu ve derhâl başka bir pozisyona sıçramalarını önerse de Raynor bu tavsiyeye kulak asmadı ve Bucephalus’u bordalamaya hazırlandı. Geminin komuta odasına ulaştıklarında karşılarındaki Mengsk’in Arcturus değil, onun oğlu Valerian olduğunu gördüler. Babasıyla çoğu konuda fikir ayrılığı yaşayan genç prens, Moebius Vakfı’nın kendisine ait olduğunu ve onları artefaktları toplamak için kiralayanın kendisi olduğunu açıkladı. Jim buna rağmen çok ikna olmamış olsa da ona en çok arzu ettiği şey teklif edilince bütün ihtiyatı bir kenara attı: Sarah Kerrigan’ı tekrar insana çevirme şansı. Valerian’ın söylediğine göre xel’naga artefaktlarının yapacağı şey tam olarak buydu ve bu planın işe yaraması için de Kerrigan’ı en iyi tanıyan, onun taktiklerini en iyi bilen kişinin, yani Jim’in yardımına ihtiyaçları vardı. Jim bütün risklerine ve Matt ile tayfasının itirazlarına rağmen teklifi kabul etti ve son artefakt parçasını barındıran xel’naga uzay gemisinin kalıntılarını bulmak için Sigma Kuadrantı’na sıçradı.

Uzay gemisinin kalıntılarında bulunan jeneratörleri patlatarak son parçayı da elde ettiler. Raynor gemiye geri döndüğünde Tychus’un Valerian için çalışma konusunda zaten şüpheleri olan tayfayı dolduruşa getirdiğini gördü. İki eski dost arasında çıkan bar kavgasında Raynor çevikliğinin, Tychus ise cüssesinin avantajını kullanarak üstünlük elde etmeye çalıştı. Sonunda Tychus barın üstüne asılı olan ve Raynor’la birlikte soygun yaptıkları günlerden kalma çok kıymetli müzik kutusunu sökerek üzerine fırlattı. Lakin bu hareketi Raynor’a beklediği avantajı verdi ve müzik kutusunun elektrik kablolarını Tychus’un zırhına sokarak devasa cüsseli adamı yere serdi. Tychus’u herkesin içinde madara ettikten sonra daha önce ne için savaşıyorlarsa hâlâ onun için savaştıklarına dair tirada başladı. Asıl savaştıkları şey yaşlı Arcturus’tan çok daha büyüktü ve milyarlarca hayatı kurtarmak için Valerian ile iş birliği yapıyorlardı. Bunun üzerine kumandanlarına olan inancı tazelenmiş olan akıncılar tekrar işlerinin başına, artefaktları kullanarak Jim’in çılgın planını uygulayacakları zergün ana gezegeni Char’a yol aldılar.

Tek hamleyle hem Tychus’la yaptığı bar kavgasını hem de tayfasının saygısını geri kazanan Raynor…

Terran Hükümdarlığı’nın filosunun neredeyse yarısını yanına alan Valerian, Raynor’ın Akıncıları eşliğinde Char’ı kuşatma altına aldı. Raynor ve General Horace Warfield ile saldırı planlarını konuştukları sırada Arcturus arayarak ne halt yemeye filonun yarısını alıp ortadan kaybolduğunu sormaya çalıştı. Valerian babasına meydan okuyup onun asla başaramayacağı şeyi başaracağını ve Kerrigan’ı yenerek tarihin görmüş olduğu en korkunç katillerden birini tekrar insan hâline getireceğini söyledi. Raynor araya girerek Arcturus’un iyice damarına bastı ve bağlantıyı ani şekilde kesti.

Warfield, Char’a olan saldırılarını doğrudan yapmayı önerdiyse de Raynor bu tarz bir saldırının başarılı olmayacağı konusunda uyardı ve kendilerine önce bir ön cephe açmaları gerektiğini söyledi. Warfield yeterince tecrübeli olduğunu söyleyerek yine de kendi bildiğini okudu. Bu hareketini amiral gemisinin düşürülmesi ve zerg tarafından köşeye sıkıştırılmasıyla ödedi. Neyse ki Raynor’ın Akıncıları yetişerek Warfield’ı ve ekibini kurtardı; fakat Warfield bu sırada kolundan yaralanmış olduğu için savaş alanının komutasını Raynor’a bırakmak zorunda kaldı.

Kerrigan’ın Char’da gücünün doruğunda olduğunu bilen Raynor, başarılı olmak için onun takviye birliklerini kesmeleri gerektiğini söyledi ve nydus ağını çökerterek yer altından saldırmayı planladı. Bu sırada Warfield’ın birlikleriyse Char üzerindeki uzay platformunu meşgul edecekti. Yüzeyde kalan birlikler büyük ölçüde katledildiyse de Jim Raynor, Tychus Findlay, Rory Swan ve Egon Stetmann’dan oluşan ekip görevini başarıyla tamamladı. Warfield ve Raynor’ın ekibi tekrar bir araya geldiğinde Warfield’ın yaralı kolu mekanik bir kolla değişmişti. Artık birleşmiş olan xel’naga artefaktını da yanında getiren General, son aşamaya geldiklerini söyleyerek Raynor ile birlikte askerlerin moralini arttıracak bir konuşma yaptı.

Raynor ve General Warfield, saldırı planlarının üzerinden son kez geçerken…

Artefaktı Kerrigan’ın ana üslerinden birinin yakınında aktif hâle getirip güç seviyesi kullanmaya hazır olana kadar son direnişlerini yapmaya başladılar. Kerrigan elindeki bütün zergleri artefakta ulaşmak için kullandı; hatta savaşa kendi bizzat katılıp terran savunmasını aşmaya çalışmasına rağmen her seferinde geri püskürtüldü. Artefakt yeterli güce ulaştığında büyük bir enerji patlamasıyla yakınlardaki bütün zergleri yok etti ve Kerrigan’ın zerg DNA’sını büyük ölçüde tersine çevirdi. Jim, sevdiği kadını kurtarmak için Kerrigan’ın üssünün altındaki mağaralara girdi fakat bu sırada Tychus onu en başından serbest bırakıp zırhın içine kilitleyen kişinin kimliğini açığa çıkarttı: Arcturus Mengsk. Mengsk telsizden Tychus’a Kerrigan’ı öldürmesini yoksa zırhını kilitleyerek onu öldüreceğini söyledi. Tychus eski dostunun arzusuyla çakışan durum için büyük pişmanlık duyarak silahını doğrultup ateşledi. Jim araya girip Tychus’un kurşununu kendi zırhıyla karşıladı ve onu kurtarmak için dokuz yılını hapiste geçirmiş olan adamı alnının ortasından vurdu. Mağaradan kollarının arasında Kerrigan’ın tekrar insan hâline gelmiş bedeniyle çıkan Jim, sevinç ve hüznü bir arada yaşadı. Zira her ne kadar zaman zaman çekilmez olsa da Mengsk için sakladığı son kurşunu en yakın dostlarından birini vurmak için kullanmıştı…

Tekrar insana dönüşen Sarah’yı kollarında taşıyan Jim

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)