lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3

Star Ocean Tarihçeleri – Bölüm 3: SRF-003 Calnus’un Seyir Defteri

UT 10 – Calnus’un En II Kayıtları:

Calnus hareket sistemleri devrede…

Kaptan Edge Maverick’in emirleriyle Cardianon gemisinden kaçtık ve yeni rotamız En II gezegeni.

UYARI!!! Calnus bir kara deliğin çekim alanına yakalandı…

UYARI!!! Bütün sistemler devre dışı… Yedek sistemler başlatılıyor…

Sistemler yeniden başlatılıyor… Yakındaki gezegene acil iniş yapmamız gerekiyor.


 

Bilinmeyen Tarih – Edge Maverick’in Dünya Kayıtları:

Evet, burası Dünya. Fakat neden terk edilmiş değil ve hiçbir radyasyon belirtisi yok? Hava neden bu kadar temiz ? Bunu araştırmamız gerek; Faize ve Bacchus’u yanıma alarak Dünya’ya ayak basacağım.

Burada nefes aldığıma kimse inanmayacak, aslında ben bile inanmıyorum. Bacchus, yapısından dolayı gereğinden fazla dikkat çekmemek için kendini gizliyor. İndiğimiz yerin yakınlarında, kayıtlarımızda benzin istasyonu diye adlandırılan bir yer var. İçeride alınabilecek pek bir şey yok, bir şey alabilecek paramız bile yok. Yapabildiğimiz tek şey etraftaki dergileri incelemek; bu sırada eski bir radyodan “Kızıllar”ın Sputnik 1 adlı bir aracı uzaya fırlattığını öğrendik. Ulaştığımız yıl 1957 olarak görünüyor. Buraya bir şekilde geldik fakat nasıl geri döneceğimiz hakkında kimsenin bir fikri yok.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-5

Benzin istasyonundan çıktığımızda Calnus’un etrafının askerler tarafından sarıldığını gördük fakat bizim istasyondan çıkışımız fark edilmedi. Umarım gemidekilerin durumu iyidir. Bu sırada bize doğru, kendini dost olarak tanıtan ve isminin Klaus Bachtein olduğunu söyleyen bir insan yaklaştı. Silahlı görünmüyor ve bize her şeyi açıklamak için evine davet ediyor. Belki neden buraya geldiğimiz hakkında bir fikri vardır.

Lymle, Klaus’un evinde bizi karşıladı. Askerler gemiyi araştırırken bir şekilde kaçmış ve bu evi bulmuş. Reimi’nin askerler tarafından ele geçirildiğini söylerken bunu duyan Klaus, ortaya bir fikir sundu. Bizi önceden bilim adamı olarak çalıştığı askerî üsse tutsak olarak sokacak, sonrasında da hücrelerin kapılarını açarak kaçmamızı sağlayacak. Askerî üs içerisinde farklı türler üzerinde korkunç deneyler yapıldığını anlattı ve ellerinde Meracle adında, kediye benzeyen bir uzaylı varlığın olduğunu söyledi. Reimi’nin yanında bu Meracle adlı uzaylıyı da kurtarmamızı istiyor.

Klaus bizi üssün kapısına getirmeden önce bütün silahlarımızı Bacchus’a teslim ettik; kendisini görünmez kılabildiği için onu tutsak olarak göstermemize gerek yok. Hücrelere girdikten kısa bir süre sonra Klaus söylediği gibi kilitleri açtı. Fakat bir sıkıntımız var, sadece bizim kilitlerimiz değil, bütün üsteki kilitli kapılar açık. Askerleri, vahşi hayvanları, yaratıkları atlattıktan sonra karşımıza Meracle çıktı. Onu kurtardıktan sonra Klaus’un ismini verdiğimde bizimle gelmeye ikna oldu. Reimi’yi arayışımız sürerken karşımıza Calnus çıktı, dışarıdan yeterince sağlam görünüyor. Gemiye doğru yaklaşırken karşımıza bir kadın çıktı. Bu kadın, Milla Bachtein, Klaus’un eski eşi, gemiyi incelediğini ve geminin güç kaynağı olan Exilithium kristalinin bütün enerji sorunlarına çözüm olacağını düşündüğünden bahsetti. Sanırım ellerindeki yetmeyen güç, nükleer enerji. Kristal, nükleerden kat kat daha güçlü ve daha temiz. Eğer Milla’nın kristali kullanmasına izin verirsem gelecekte olan bütün yıkımları engellemiş olurum. 3. Dünya Savaşı olmaz, Dünya yaşanamayan bir yer hâline gelmez… Hayvanlar üzerinde deney yapmayacağının sözünü aldıktan sonra incelemesi için kristali Milla’ya teslim ettim.

Milla kristali aldıktan sonra bizi Reimi’nin olduğu bir odaya götürdü. Sonunda mürettebatımız bir araya gelebildi, şimdi sadece bir geri dönüş yolu bulmamız gerekiyor. Fakat Milla bizi içeriye kilitledi. Görebildiğimiz tek şey var: Milla kristali bir anti madde reaktörünün içine yerleştiriyor. Bacchus, Milla’nın bunu çalıştırmayı başardığında bütün gezegeni yok edeceğini söyledi. Sonumuz geldi, o kristali teslim etmemem gerekiyordu, şimdi ise bir geleceğimiz bile olmayacak…

Bir anda odanın kapısı açıldı, kilidi açan Klaus bize kaçmamızı söylerken kendisi Milla’nın yanına gitti. Reaktör çalışmaya başlarken Meracle, Klaus’un bu gezegendeki tek arkadaşı olduğunu söyleyerek geride kaldı. Reaksiyon yüzünden öleceğinin farkında değil, hatta Klaus’un öldüğünün bile farkında değil. Bizim de onun arkadaşı olduğumuzu söyleyerek ikna etmeyi başardım, az kalsın gemiye yetişemeyecekti. Neyse şimdi daha büyük dertlerimiz var. Reaksiyon, geminin kristal olmadan kaçamayacağı bir yer çekimi alanı oluşturdu, kısaca yeterli gücümüz yok. Meracle umursamaz bir şekilde kolyesini bize verdi, kolyeyi inceleyen Faize bunun Exilithium kristali içerdiğini gördü ve apar topar gemiye yerleştirmeye gitti. Yine kıl payı kurtulmayı başaracağız gibi görünüyor.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-6

Dünya yok oldu…

Artık bir gelecek yok…

Hepsi benim suçum…

Benim yüzümden…

Benim…