STAR OCEAN ARŞİVLERİ – SRF-003 CALNUS’UN SEYİR DEFTERİ BÖLÜM 3

Kaptan Edge Maverick önderliğindeki Calnus’un, uzayın derinliklerini keşfetme ve insanlığa yeni bir yuva bulma arayışı sürüyor. Lemuris gezegeninde yaşadıkları olaylardan sonrasını öğrenmek için kayıtlara yeniden göz atalım.


UT 10 – Calnus’un Lemuris Kayıtları:

Kaptan ve seçtiği grup gemiden ayrıldıktan sonra geminin kısa bir bakımı yapıldı.

UYARI!!! Kaynağı belirlenemeyen bir güç dalgası algılandı. Gemi kalkanları devrede.

Lymle Lemuri Phi başarıyla gemi sistemine eklendi.

Cardianon verisi incelemeleri başlatıldı. İnceleme sonucunda Lemuris için planlanmış bir Cardianon istilası hakkında bilgilerin yanı sıra SRF-001 Aquila’nın bir görüntüsü de ortaya çıktı. Yeni rotamız Cardianon gezegeni, Arcturus VIII.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-1

28 Mart UT 10: Reimi Saionji’nin 20. yaş günü kutlandı.

Çözgü başarıyla tama-… Calnus hareket sistemleri devre dışı…


UT 10 – Edge Maverick’in Cardianon Gemisi Kayıtları:

Çözgüden çıktıktan hemen sonra bir çekici ışın ile bir Cardianon gemisi tarafından yakalandık. Barışçıl bir yöntem ile durumu çözmek istediysem de gemiden iner inmez bize ateş açtıklarından dolayı bu düşüncem imkânsız hâle geldi. İşin garibi saldıranların arkasından kimse gelmedi. Calnus’u kurtarabilmek için geminin iç kısımlarına doğru ilerlememiz gerekiyor.

Faize, geminin içinde kullanabileceği bir bilgisayar buldu. Görünen o ki Cardianon istila planları sadece Lemuris’i içermiyormuş. Birçok gelişmemiş gezegeni istila etmişler. Ayrıca Lemuris’teki gemide bulduğumuz kristal ile bilgiler, “Rehberlik Çağrısı” adlı bir dosyanın içerisinde çıktı. Faize, bu bilgisayarda sadece dosya ismini görebileceğimizi söyledi. Sanırım Calnus’u kurtarmaya çalışırken buna da bir göz atabiliriz.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-2

Geminin iç kısımlarına doğru biraz daha ilerlediğimizde bir tuzağa yakalandık. Bu tuzak, bizi ufak bir hücreye yolladı. Sonunda Cardianon lideriyle -umduğum şekilde olmasa da- görüşebildik. Bizden çok daha önce Aquila’yı yakaladıklarını ve Kaptan Crowe’un da burada olduğunu söyledi. Benim ve Reimi’nin Muan kanı taşıdığımızı söyledi; amacının ne olduğu hakkında bir fikrim yok, neye dayanarak bunu söyledi bunu da bilmiyorum fakat Reimi bu durum hakkında dikkat çekici bir şekilde sessiz kaldı. Lider biraz daha konuştuktan sonra bizi hücrede bırakarak gitti. Herhangi bir çıkış yolu görünürde yok, bu yabancı gemide daha dikkatli olmalıydım.


UT 10 – Bacchus D-79 Grigori Görevi Kayıtları:

Grigori araştırma görevi için Arcturus VIII gezegenine yapılacak yolculuk, En II gezegeninden sorunsuz bir şekilde başlatıldı.

Aquila isimli bir gemiden yardım çağırısı alındı. Yardım çağrısının geldiği yer, bir Cardianon gemisi içerisinde. Rota değiştirilerek yardıma gidiliyor. Crowe ünitesi ve mürettebat üniteleri gemi içerisinde bulundu. Aquila gemisi ile Grigori tehdidine karşı güçler birleştirildi. Cardianon gemisine saldırı başlatıldı. Uğraşlar sonucunda başarısız olundu ve esaret altına düşüldü. Crowe ünitesi, En II gezegenine döneceğinin garantisini vererek kaçmak için Bacchus ünitesinden yardım talebinde bulundu. Crowe ünitesinin kaçışı için Cardianon oyalama görevi başlatıldı. Crowe ünitesinin kaçışı başarılı. Hücre duvarları yıkımı ile oyalama taktiklerine devam ediliyor.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-3

Bir hücre içerisinde Crowe ünitesi ile benzer bir türden olan üniteler bulundu. Kendilerinin Calnus gemisinden oldukları belirtilen ünitelerde herhangi bir düşmanlık algılanmadı. Morphus ırkının ana görevi olan evreni koruma yeni ünitelere anlatıldı. Edge ünitesi, “Rehberlik Çağrısı” hakkında sorular sordu, üniteye bunun Grigori hakkında olduğu belirtildi. Sonunda Edge ünitesi, Morphus görevine elinden geldiğince yardımcı olmak istediğini belirtti.

Yeni üniteler esaret altından kurtarıldıktan sonra geminin merkezine doğru yolculuk başlatıldı. Geminin merkezindeki Grigori, ağır silahlardan biri kullanılarak yok edildi. Cardianon lider ünitesi bu yıkım sonucunda ortaya çıktı. “Çağrıların” Cardianon ünitelerini 200 sene gibi kısa bir sürede tanrılara dönüştürdüğünü söyledi. Parçalanan Grigori, lider ünitesinin etrafında birleşerek kendine Sahariel adını veren bir üniteye dönüştü. Verilen savaş sonucu Grigori def edildi, Bacchus ünitesinde ağır hasar mevcut.

lorekeeper-star-ocean-tarihceleri-bolum-3-4

Geminin reaktörü başarıyla kapatıldı fakat geminin acil durumlar için olan yedek sistemi çalışır hâle geldi. Uzayın bilinmeyen bir bölgesine yapılacak çözgü yolculuğu için geri sayım başladığı duyuldu. Bacchus ünitesi aldığı hasarlardan dolayı geride kalma isteğini Edge ünitesine belirtti fakat olumsuz yanıt aldı. Geri sayım sonuçlanmadan Calnus gemisine ulaşıp buradan kaçmak gerekli. Calnus’a ulaşmadan önce bir ünite karşımıza çıktı, aradığı kırmızı saçlı insan ünitesi aramızda olmadığı için bizden uzaklaştı.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)