About Us
EDİTÖRLER
burcu-avatar

Burcu Arabacı (Archsorceress)

Sitenin teknik sihirbazı. Her türlü teknik sorunu büyülü bir şekilde çözmesinin yanında Ciri’nin tam ismini ve unvanlarını tek nefeste sayabilmesiyle Oxenfurt Üniversitesi’nden burs kazanmışlığı vardır. Masaüstü FRP’lerin ve Witcher’a dair her türlü sohbetin aranılan ismidir.

guenveinsani-avatar

Can Arabacı (Monthius)

Her türlü oyunun hikâyesini didik didik etmeye bayılır ancak özellikle derin bir arka planı olan Rol Yapma ve Devasa Online oyunlarını ayrı bir sever. Blizzard oyunlarını sevdiği bir sır olmasa da sitede çok fazla Blizzard oyunu olduğundan sık sık şikayet eder; farklı denizlere yelken açmak için kendini paralar durur. Sitede yer alan evrenlerin birçoğunun altında imzası bulunabilir.

Totem

Ezgi Pajecki (Huliandel)

Başta siteye girilen yazıları İngilizceye çevirmek göreviyle Lorekeeper’a katılıp türlü oyunlarla kendini “Warcraft Sorumlusu” pozisyonuna getirmeyi başaran N7 ajanı. Warcraft’a dair neredeyse her şeyi yazmasının yanında arada Mass Effect ve Dragon Age’e de göz kırpar. Aynı zamanda sitedeki çoğu yazının kontrolü ve çevirisi konusunda da dil bilimci yanını konuşturur.

SERBEST YAZARLAR
altug-avatar

Altuğ Can Onat (Agmand)

İçimizde Chris Metzen’le fotoğrafı olan tek kişi. Her türlü Devasa Online oyunu oynamayı sever, Medivh cosplayi yapar ve genellikle Warcraft yazar. Vilarin adındaki bir FRP dünyasının da yaratıcısıdır.

bekir-avatar

Bekir Can Celep (Nral)

Bir önceki hayatında ya Koreli ya da protoss olan Starcraft gosusu. (Bizim oyumuz protoss’tan yana) Fenix’in Heroes of the Storm’a eklenmemesi üzerine yaptığı web comiclerle Dustin Browder’ı işinden etmiştir. Starcraft ve Diablo yazılarına sitede denk gelmeniz mümkün.

burakk-avatar

Burak M. Kılıç (Terran)

Kıyamet sonrası dünyaların demirbaşı. Aynı zamanda kıyamet öncesi Dünya’mızın da dört bir yanına yolculuk edip fotoğraf çekmeye bayılır. Sitede kıyamet sonrasına ait bir yazı varsa bilin ki onu kesin o yazmıştır.

lorekeeper icon

Burak Türköz (Hargrimm)

Ekibin her daim kötü adamları destekleyen tarafta olan üyesi. Aynı zamanda G-Man’lik kimliğini çevirmen kisvesi altında gizler. Half-Life 3’ün çıkışından önce bir ara Half-Life tarihçesi yazacağını umuyoruz. Çok çaresiziz.

ekrem-avatar

Ekrem Atamer (Maelstorm)

Grubun Alamancı pandası. Kendi deyimiyle “Blizzard fangirl”üdür. Ara sıra ortadan kaybolur, sonra Noel Baba misali hediyelerle çıkagelir. En son görüldüğünde oyun yapımı ve tasarımı konularına merak salmıştı. Gören bize de haber versin!

miraç-avatar01

Miraç M. Kocatürk (Egzolinas)

Azeroth’taki maceralarına “Zolegin’in Achievement Yolculuğu” adındaki blogunda başlamış olsa da çoğunluk onu “Egzolinas” olarak tanıdı. Her hafta düzenli yaptığı Twitch yayınlarına ek olarak Lorekeeper bünyesinde kendi kurguladığı karakterlerin ağzından yazmış olduğu “İsimsiz Hikâyeler” serisinde takip etmeniz de mümkün.

orcun-avatar

Orçun Turan (Razelis)

Uzak doğulu bir Demon Hunter ve vampir Raziel’in karışımı olan Orçun Final Fantasy sever, Star Ocean yazar. Bir noktada Soul Reaver’a da el atacak ama zaman çizelgesine bakınca hem bizim hem de onun gözü korkuyor doğrusu…

yemre-avatar

Yunus Emre Bakiler (elessar)

Cthulhu sevdiğinden otomatik olarak Warcraft’taki Old God muhabbetlerine de çekilen Undead Rogue. Arada bir Lorekeeper yayınlarına da katılır ancak kendini göstermez. Hanın kuytu bir köşesinde sakince piposunu tüttüren bir Yolgezer görürseniz bilin ki orada muhabbete doyum olmaz.

KATKIDA BULUNANLAR
zeynep-avatar

A. Zeynep Okur (Isangelus)

Lorekeeper’ın müthiş logosunu yaratmış olmasının yanında görsel ve tasarım anlamında ne zaman başımız sıkışsa koştuğumuz isimlerden biridir. Yaptığı şahane çizimleri takip etmiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

ece-avatar

Ece Egemen (Glowel)

Elitist kedi. Her türlü oyunda üstlendiği “healerlık” görevini sitede de üstlenir; hasar görmüş yazıları iyileştirir. Bir de arada bir Can’la “O Bioshock yazısını yazıyoruz artık!” diye gaza gelirler ama bir türlü yazamazlar… Belki yakında yazarlar gerçi, kim bilir?

zemre-avatar

Emre İnal (Zer0)

Kenarda kıyıda kalmış indie oyunların savunucusu. Teknik sihirbazımızın takıldığı noktalarda başvurduğumuz yardımcı sihirbaz aynı zamanda.

isil-avatar

Işıl Onat (Yunela)

Ekibin BlizzCon görmüş iki üyesinden diğeri. Bolca çizim ve Warcraft karakterlerinin suretine bürünerek cosplay yapmasının yanında 3 boyutlu tasarım da yapar.

lorekeeper icon

Guen, Fury ve Nia

Arabacı ailesinin kedigil üyeleri. Özellikle Twitch yayınlarında Can’dan ilgi bekleyip bulamayan Guen’in devirdiği kitaplar ve yolladığı “infernallar” takipçilerin de büyük ilgisini kazanmış durumda.

Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)