lorekeeper-starcraft-tarihceleri-korhal-03

Starcraft Tarihçeleri – Bölüm 4: Korhal’ın Evlatları

İsyancılardan geriye sadece o sırada gezegende bulunmayan 30 kadar kişi kalmıştı. Umoja’dan isyana katabildiği kadarını katmaya çalışan Arcturus, isyan hareketini “Korhal’ın Evlatları” olarak yeniden isimlendirdi ve Konfederasyon’a karşı gerilla saldırılarında bulunmaya devam etti. Konfederasyon’dan ele geçirdikleri Savaşkruvazör’üne “Hyperion” adını veren Mengsk, bu gemiyi ana üssü olarak kullanmaya başladı.

lorekeeper-starcraft-tarihceleri-korhal-06

Korhal’ın Evlatları’nın ana üssü olarak kullanılan Savaşkruvazörü Hyperion

Umoja’daki dostlarının yardımıyla Fujita’daki gizli Konfederasyon üssünün varlığını öğrenen Mengsk, buraya bir akın düzenletti. Burada Konfederasyon’un deneylerinde kullandığı ve özel yetiştirilmiş “Ghost” suikastçilerinden birini kurtarırken bir yandan da Konfederasyon laboratuarlarında tutulan vahşi bir xenomorph ırkının varlığını öğrendi. Ghost No. 24601 ya da Ghost No. 24 olarak bilinen suikastçiyi Hyperion’a götüren ve bilim adamı Somo Hung’ın da yardımıyla Konfederasyon’un suikastçinin kafasına yerleştirdiği zihinsel engelliyici implantlardan kurtaran Mengsk, bu hareketiyle suikastçinin hatıralarını ve psişik yeteneklerini de serbest bırakmış oldu. Aynı zamanda gerçek adı Sarah Kerrigan olan suikastçinin dostluğunu kazanan Mengsk, Konfederasyon’un sınır dünyalarda yaptığı xenomorph deneyleri yüzünden Hung’ın ailesi de dahil olmak üzere ölen sayısız insanı anlattığında Kerrigan, Korhal’ın Evlatları’na katılmayı kabul etti.

Kerrigan gibi sıradışı bir savaşçının desteğini de arkasına alan Mengsk, böylece gözünü çok daha büyük bir ava dikti: Tarsonis’teki Ghost Akademisi. Normalde Korhal’ın Evlatları gibi ufak bir organizasyon için ulaşılamaz bir hedef olan akademi, daha önce orada eğitim görmüş olan Kerrigan’ın varlığı sayesinde Mengsk’in radarına girmişti. Görevin başarılı olması durumunda Terran Konfederasyonu’nun ifşa olacak ve itibar kaybedecek olması da cabasıydı. Böylece Kerrigan, Hyperion’a sızmaya çalışırken öldürdüğü Ghost No. 24506’dan aldığı “hasmane ortam giysisi”ni de kuşanarak akademiye sızdı. Ancak Korhal’ın Evlatları arasında bir hain vardı; görevin komutasını elinde tutan Pollock Rimes, akademiyi saldırı konusunda uyardı. Rimes’ın tavırlarından şüphelenen Hung, Rimes’ı ifşa edip öldürdü ancak kendisi de yaralandı. Bu sırada Kerrigan’ın eski eğitmenlerinden Teğmen Rumm, Rimes’ın uyarısı sayesinde Kerrigan’ı bir tuzağa çekmeyi başardı. Son bir çabayla Kerrigan’ı içine düştüğü tuzaktan kurtarmayı başaran Hung ise Rumm tarafından vahşi bir şekilde öldürüldü. Gücünü bastıran implantlardan kurtulmuş olan ve intikam hırsıyla alev alev yanan Kerrigan ise psişik güçlerini kullanarak eğitmeninin hakkından gelmeyi başardı.

lorekeeper-starcraft-tarihceleri-korhal-04

Korhal’ın Evlatları’nın lideri: Arcturus Mengsk

Yanında ele geçirmiş olduğu Ghost No. 24718 ile birlikte Hyperion’a dönen Kerrigan, Mengsk’in kendisinden gizlediği bir amacı daha olduğunu da bu şekilde öğrenmiş oldu. Daha önce Norad II’den Hyperion’a sızmaya çalışan Ghost ve Kerrigan’ın ele geçirdiği bu Ghost, Arcturus’un ailesini öldüren üç kişilik Ghost ekibinin bir parçasıydı. Üçüncü üye ise Kerrigan’ın ta kendisiydi –ancak Mengsk onu öldürmek yerine artık Konfederasyon’un etkisinden kurtulmuş olduğu için affettiğini söyledi. Konfederasyon için yaptıklarından büyük pişmanlık duyan Kerrigan, böylece kendisini Korhal’ın Evlatları’na ve onların davasına daha çok adadı.