OYUN DÜNYASININ EN SEKSİ KARAKTERLERİ

7. Yüzsüz Arno – Assassin’s Creed: Unity

Şimdi Arno’nun normal hali öyle bu listeye girmeyi hakedecek bir karakter değil, o kısımda bir anlaşalım. Ancak oyun ilk çıktığındaki halinde yer alan bir hata yüzünden öyle bir endamlı, öyle bir yakışıklı hale geliyordu ki sormayın gitsin! Sırf Arno’nun bu haliyle oynamaya devam edebilmek için oyununu yamamayı reddeden insanlar tanıyoruz, o kadar popüler yani Yüzsüz Arno… Şu gözlere bakın, hey maşşallah!


6. The Mother – Sanitarium

Lorekeeper-The Mother-Sanitarium

Sanitarium gibi başlı başına efsane bir macera olan bir oyundan aklınızda en çok yer eden şey nedir diye sorsam? Bir çoğunuz “Mother is good, mother is the way!” diye cevap verecektir. Peki bu karakterin bu kadar zihinde yer etmiş olmasının sebebi yalnızca muhteşem fiziğiyle vurucu bir karakter olmasından mı kaynaklanıyor sizce? Kesinlikle hayır… Çocuklarla arası da iyiymiş diyorlar. Kim bilir belki de gelecekte mutlu mesut bir aile kurma hayalleriniz Mother’ın sıcak kollarından geçiyordur.


5. Overmind – StarCraft

Lorekeeper-Overmind-StarCraft

Sürü psikolojisini literal anlamda ele alan zerg ırkının “beyni” diyebileceğimiz Overmind, aynı zamanda her türden zevke de hitap ediyor. Sevimli ama ufak tefek zerglingler mi dersiniz, boylu poslu ve kuvvetli ultraliskler mi yoksa bol kıvrımlı hydraliskler mi? Hepsi Overmind’ın paket programına dahil geliyor… Adeta bir güzeller geçidi!


4. Morte – Planescape: Torment

Lorekeeper-Morte-Planescape Torment

Bu haliyle bile müthiş seksi olan Morte, eğer vücudunun geri kalanı da olsaydı herhalde rahatlıkla listenin birinciliğini kapabilirdi. Havada süzülen bir kuru kafadan ibaret olsa da bozuk ağzı ve vücudundaki kalsiyum oranını tüm çıplaklığıyla gözler önüne koyan dişleriyle nice genç oyuncunun kalbini çaldı… Çalmaya da devam ediyor!


3. Spitter – Left 4 Dead 2

Şimdi bir Nemesis’e bakın, bir de Spitter’a! Sözde ikisi de zombi; ancak Nemesis karizmatik ve güçlü bir izlenim bırakırken Spitter çok daha asidik (!?), endamlı ve narin bir izlenim bırakıyor. Bizce Left 4 Dead gibi bir oyunda zombi olarak rol alıyorsa tabii ki böyle açık seçik kıyafetler yerine daha korunaklı şeyler giymeli; ancak yine de bir yandan vücudunu bu kadar cesurca sergileyerek gözlerimizi kamaştırdığı için takdir de etmeden edemiyoruz doğrusu…


2. Ladies of the Wood – Witcher 3

Lorekeeper-Ladies of the Wood-Witcher 3

Listemizin ikinci sırasında bir değil, iki değil, tam üç güzel hanımla karşı karşıyayız! Her ne kadar Geralt ilk başta bu güzel hanımların çok daha çirkin ve deforme bir halde resmedilmiş tablodaki halleriyle tanışmış olsa da sonradan asıl güzelliklerini ve endamlarını ortaya seren görseldeki halleriyle de tanıştı. Hatta o gün bugündür Yennefer’i de Triss’i de bir kenara atıp kalbini üçü de birbirinden güzel olan bu hanımlara adadığına dair söylentiler de mevcut…

Ve gelelim oyun dünyasının tartışılması mümkün dahi olmayan, en seksi karakterine:

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)