KİMDİR, NEDİR: REVOLVER OCELOT

Big Boss’un Kıbrıs’ta olduğunu öğrenen Ocelot, Elmas Köpekler için çalıştığının farkına varılmaması adına Spetsnaz için görevini yapmaya çalışırken Kazuhira Miller’ın yakalandığı bilgisini de edindi. Elmas Köpekler’in lidersiz kalıp dağılmasını önlemek için başlarına geçen Ocelot, bu süre içerisinde Sergei Gurlukovich isimli bir Spetsnaz üyesiyle de tanıştı. Her ne kadar Elmas Köpekler’ine liderlik edip Miller ile birlikte çalışmış olsa da Ocelot’un sadık olduğu asıl kişi Big Boss’un kendisiydi.

1975 yılında Zero’nun kendisine sunduğu planı Big Boss’un yararı için kabul eden Ocelot, Kıbrıs’ta gerçekleşen bir operasyonda büyük rol oynadı. Skull Face ile Cipher’i kandırmak ve Big Boss’u güvence altına almak için geliştirilen bu planda hâlen komada olan Big Boss’a bir vücut ikizi bulunması gerekiyordu. Big Boss’un en güvendiği adamlardan biri olan Medic, gerçekleştirilecek operasyon için en uygun aday olarak belirlendi ve suni bir komaya sokuldu; böylece Ocelot’un o yıllarda geliştirdiği, günümüzde ise hipnoterapi olarak bilinen teknikle Big Boss’un anıları, kişiliği ve deneyimleri Medic’e işlendi. Komadan uyanan Big Boss’un karşısında Ocelot’u görünce şaşırdığı söylense de asıl şoku Zero ve Ocelot’un uyguladıkları planı duyunca yaşadığı bir gerçekti. Cipher ve Skull Face’nin tam da enselerinde olduğunu ve bir yeme ihtiyaç duyduklarını öğrenen Big Boss, seçeneği olmadığından ötürü bu planı kabul etti. Skull Face’in hastaneyi bulmasının an meselesi olduğunu ve Big Boss’un yerine geçecek olan ‘hayaleti’ ‘Venom Snake’i bu savaşa karşı yönlendireceğini söyleyen Ocelot, her şeyin kusursuz ilerlemesi adına kendisine de hipnoterapi yaptı.

Yıl 1985 olduğunda Big Boss’un yerini alacak kişi olan Venom Snake, kendisinin Big Boss olduğuna inanarak uyandı. Uyanmasıyla birlikte hastanenin Cipher tarafından saldırı altında olduğunu öğrendi ve oda arkadaşı ‘Ishmael’ ile birlikte hastaneden kaçmaya çalıştı. O zamanlarda 40 yaşında olan Ocelot, kuşatılmış hastaneden Venom Snake’i kurtarmakla birlikte Elmas Köpekler’i yeniden kurması gerektiğini söylese de öncelikle sağ kolu olan Kazuhira Miller’ı kurtarması gerektiğini de ayrıca belirtti.

 

Aslında bu kaçış planı sadece Venom Snake için hazırlanmamıştı. O hastaneden o gece iki kişinin canlı olarak kaçtığı raporlarda belirtilmişti: Venom Snake ve Ishmael. Ocelot, Venom Snake ile birlikte Afganistan’a gitmeden önce Big Boss’u Ishmael takma adıyla hastaneden kaçırarak ‘Dış Cennet’ isimli örgütü kurmasına olanak vermiş oldu. Böylelikle asıl Big Boss, Cipher ve Vatanseverler’in dikkatini çekmeden Zanzibar Adası’na gidecek ve kendi direniş organizasyonunu kuracaktı. Bu sırada Ocelot’un ‘Filozoflar’ın Mirası’ ile Venom Snake ve Elmas Köpekler için yeni bir ana üs yaptırdı. Afrika’nın doğu kıyısında bulunan bu ana üs, coğrafik önemi açısından Elmas Köpekler’e iş sağlamasıyla birlikte Venom Snake’in kendi ordusunu kurması için de bir yuva olacaktı.

lorekeeper-kimdir-nedir-revolcer-ocelot-07

Venom Snake’in Big Boss olduğuna kendini inandıran Ocelot, ona eski ününü kazanması ve Big Boss’un hayatta olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi. Venom Snake Miller’ı kurtarmak için görevine başladığında ise Ocelot, danışmanlık ve sorgucu rolünü üstlenip ana üsse dönmek için yola çıkmıştı bile.

Venom Snake’i Big Boss’un görünen yüzü hâline getiren Ocelot, bir süre sonunda Elmas Köpekler’den ayrıldı. Ocelot’un Elmas Köpekler’den ayrıldığı vakitlerde Miller’ın Venom Snake’in aslen Big Boss olmadığı gerçeğini ve Korkunç Çocuklar Projesi’ni öğrenmesiyle ikili arasında sürtüşme ve düşmanlaşma da başlamış oldu. Big Boss’un klonunu babasına karşı getireceğini ve Vatanseverler’in sonu olacağını söyleyen Miller, Ocelot’u yaptıklarının cezasını ödeyeceği yönünde tehdit etti. Miller’a karşılık olarak Ocelot ise ikizlerden diğerini yetiştireceğini ve Big Boss’tan çok daha başarılı yapacağının sözünü verdi. Böylelikle hem Miller hem de Ocelot Elmas Köpekler’den ayrılarak Venom Snake’i ana üste tek başına bıraktılar.

Sovyetler Birliği’ne geri dönen ve ajanlık kariyerine devam eden Ocelot, birliğin yıkılması ile Spetsnaz’dan ayrıldı. Arkadaşı Sergei Gurlukovich’ten Rusya’yı eski kudretine getirmek için bir teklif alsa da ilgisinin bu yönde olmadığını söyleyerek bu teklifi geri çevirdi.

Kategoriler
Yazarlardan İnciler
“Çünkü klasiklerin klasik olmasının bir sebebi vardır. Özellikle de üzerine tüm hasar modifikasyonlarını bastığınızda.”
-Burcu (Amansızca Horizon: Zero Dawn överken)