Hakkımızda

 

Archsorceress

Burcu Gülfem Arabacı

Oyun hayatına kurbağalara çilek toplatarak ya da kardeşinin tanklarını vurarak başladı. (Hangisinin daha önce olduğundan çok da emin değil) Eninde sonunda yolu rol yapma oyunlarıyla kesişti -ki hala aktif olarak oynamaktadır. Yeni dünyalar keşfetmeye, bulmacalar çözmeye ve oyunlardaki hikayeleri yaşamaya bayılır. Eski tip RPG oyunlarına ve point&click macera oyunlarına hasret kalmıştı, ancak Kickstarter sağolsun o açlığı biraz dinmiş durumda. Baldur’s Gate’ten aldığı ilhamla kendi oyununu yapmaya heveslendi ve programcılık kariyerine atıldı. An itibariyle mobil uygulamalar yazıp, LoreKeeper’ın da teknik tarafına destek verirken, arada yazdığı makalelerle yazı yazma dürtülerini de gidermeye çalışıyor.

Steam Twitter

author bio avatar archsorceress

author bio avatar glowel

Glowel

Ece Egemen

Oyunlarda her zaman oynanıştan önce hikayeye önem verir, fantastik ya da tarihi settingler vazgeçilmezidir. Diğer oyunlar konusunda genellikle başkaları tarafından gazlanır. Çok kolay gaza gelir, bir o kadar da çabuk sıkılabilir. Gönüllü olarak Healer rolünü üstlenir, sonra tüm raid grubundan tiksinir. Okuduğu kitaplara o kadar önem verir ki okuduktan sonra aldıkları hal ilk halinden daha iyidir. Atılan video linklerinden nefret eder. Elitisttir. Kedidir kedi.

Steam Twitter

 

Huliandel

Ezgi Elif Pajecki

Özellikle oyunların hikayeleri açısından bakıldığında tam bir RPG ve MMORPG tutkunu. Gururla taşıdığı N7 dövmesiyle tam bir Mass Effect hastası ve iflah olmaz bir World of Warcraft bağımlısı. Blizzard ve Bioware’in maaşına sahip olduğunu iddia ettiği zamanlar bile vardır. Oyun Cadıları’ndan ayrıldıktan sonra uzun bir ara veren Ezgi, şimdi Lorekeeper’ın İngilizce içeriğinden sorumlu olarak kaldığı yerden yazmaya devam ediyor.

Steam Twitter

71496_3743855409745_1287684256_n-300x300

author bio avatar isangelous

Isangelous

A. Zeynep Okur

Çizer, oynar, dinler. Oyunculuğu annesinin kucağında iken öğrenmeye başlamış, piksellerden günümüze kadar da oynamayı bırakmamıştır; muhtemelen bırakmayacaktır da. Zihni gözlerinin ardında yaratılacak sahnelerin tetiğini bekler; bu tek bir kelime de olabilir, iki notanın bir araya gelmesi de; gördüğü tek bir anlık görüntü bile. Bir kere kıvılcımlandığında da bunları fırçalar ve kalemlerle dünyaya döker. Sanatın her dalına tutkuludur ve onun için oyunlar yeni dünyanın sanat eserleridir. Kendisi ise sadece bir aracı.

DeviantArt Tumblr Instagram Patreon

Monthius

Can Arabacı

13 yaşından beri kendini piksellerin ardındaki dünyaların hikayelerini anlatmaya adamış, iflah olmaz bir RPG hastası. TrGamer’da başladığı yazarlık kariyerini OyunGezer dergisinde pekiştirdi, Fragtist’in Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi ve 3 kedisini de toplayıp Hollanda’ya taşınmadan önce son olarak Merlin’in Kazanı’nda Editörlük/Yayın Yönetmenliği yaptı. Kahve bağımlısı ve masaüstü FRP gurusudur. An itibariyle yıllar boyunca biriktirdiği hikayeleri tek bir çatı altında toplamak için kurduğu LoreKeeper’ın dümenine geçmiş durumda.

Twitch Twitter Steam

author bio avatar monthius

author bio avatar reywyn

Reywyn

Emre İnal

Bu yazıyı kendisi yerine yazması için bir kod yazıp yazamayacağını merak edip durur. Genellikle kimsenin oynamadığı abidik gubidik oyunları oynar. Indie oyunların çıkmasıyla herkes öyle oyunları oynar olmuştur. Nintendo yapımı herşeyi çok sever. Her şeyi önce eleştirir, sonra sevmeye çalışır. Kalbiyle değil beyniyle hareket eder, bazen robottur. Hayatı oyun gibi görmeye çalışır, bazen ciddileşemez. Arada oyunlar için incelemeler yazmış olsa da artık oyunların yapımıyla çok daha fazla ilgilenmektedir.

Twitter

Themaelstorm

Ekrem Atamer

Bir zamanlar kuzenleriyle hikâyeler yapıp rol yaparak oyun oynamaya başladı. Birbirlerini oynarken durdurup “Korku derecen kaç?” diye sordukları o günlerden beri atari salonları, çakma SNES falan derken bilgisayara ulaştı. Strateji ve CRPG aklını aldı, FPSleri bile sevdi. Her oyuna kendini kaptırıp, Half-life 1 oynarken rol yapan bir adam olarak önce biraz amatör tiyatroyla uğraştı, sonunda gitti oyun sektörüne girişti. Yazıp çiz(eme)meyi ayrıca sever. Siyam kedileriyle özel bir bağı var.

Website

author bio avatar themaelstorm